Fotó: .fcdac.sk/hu

Őrült végjáték: A 100. percben 11-est hibázott a DAC, hátrányból fordítva nyerte a rangadót a Slovan

A Slovan berúgta, a DAC kihagyta a hajrában a tizenegyest, így elvitte a három pontot a pozsonyi csapat Dunaszerdahelyről.
Nyikes Zoltán 2024. szeptember 14., szombat 22:38
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. szeptember 14., szombat 22:38

Szombat este rendezték a szlovák bajnokság egyik legnagyobb rangadóját, a DAC-Slovan találkozót. A házigazda dunaszerdahelyiek kezdőcsapatában két magyar játékos, Csinger Márk és Vitális Milán is helyet kapott, de ott volt a pályán az első perctől a Ferencvárostól kölcsönvett Fortune Bassey is.

Az első félidőben mindkét kapu előtt egy-egy nagyobb lehetőség adódott, a DAC a 32. percben volt közel a gólhoz, amikor Mendez lapos centerezését Trusa nem tudta gólra váltani, mert mentettek a védők, a túloldalon pedig Barseghyan helyzeténél védett hatalmasat Popovic. A szünet után gyorsan vezetést szerzett a DAC, Vitális szabadrúgását követően Kashiáról pattant a saját kapujába a labda. De nem örülhettek sokáig a hazaiak, az 56. percben Barseghyan szabadrúgásból egyenlített.

A 68. minutumban Vitális szép egyéni akciót követően célzott kevéssel a kapu fölé. Időközben a kispadról további két magyar játékos is beszállt, az 59. percben Redzic Damir, a 77. percben pedig Bősze Levente kapott lehetőséget.

A 81. percben Barseghyan újabb gólt szerzett, de VAR-ozást követően kezezés miatt érvénytelenítették a találatot. Öt percre rá is főszereplő volt a VAR, de ekkor már nem a DAC javára kedvezett, a játékvezető ugyanis Csinger 16-oson belüli kezezését nézte vissza, majd ítélt tizenegyest, amit Barseghyan értékesített. A hosszabbításban nem maradt el a dráma, ismét egy VAR-ozás utáni tizenegyest ítélt meg a játékvezető, ám ezúttal a DAC javára. A labda mögé a csapatkapitány, Matej Trusa állt, de nem sikerült élnie a hatalmas egyenlítési lehetőséggel, fölé vágta ugyanis a tizenegyest - így maradt az 1-2.

Szlovák bajnokság, 7. forduló

DAC Dunaszedahelye-Slovan Bratislava 1-2 (Kashia 48. - öngól, ill. Barseghyan 56., 90. - 11-esből)

Mbappé után újabb sztárt szerezhet meg ingyen a Real Madrid; a Liverpool Van Dijk, a City De Bruyne utódját találhatta meg - külföldi körkép
A legfontosabb és legérdekesebb szombati hírek a külföldi foci világából és a nemzetközi átigazolási piacról. Körkép.
10-szeres bajnok nézte ki
Loic Nego
A Saint-Étienne fontolgatja a Le Havre 33 éves magyar válogatott játékosának a szerződtetését.
Ajánlat Dibuszért
Kubatov Dibusz korábbi francia ajánlatáról: "Kijött neki, hogy 1500 euró pluszért nem mozgatja a családját, emellett van vele egy hosszú távú megállapodásunk, és jól is érzi magát, szerintem már nem is kellene neki mozognia."