Fotó: ztefc.hu

Sallói: "Miért igazolna el egy magyar játékos, ha annyit tud keresni, mint Hollandiában?" - a ZTE sportigazgatója szerint a komoly ligákban nincs halasztás

A Zalaegerszegi TE FC sportigazgatója, Sallói István az M4 Sportnak adott hosszabb videóinterjút, melyben számos témát érintett.
Nyikes Zoltán 2024. augusztus 17., szombat 14:36
Fotó: ztefc.hu
A Zalaegerszegi TE FC sportigazgatója, Sallói István az M4 Sportnak adott hosszabb videóinterjút, melyben számos témát érintett.
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. augusztus 17., szombat 14:36

Az NB I-es bajnoki rendszerről

– Abszolút ellene vagyok – mondta a ZTE FC sportigazgatója, Sallói István az m4sport.hu-nak. – Többször hangoztatom, hogy meg kell határozni mi a labdarúgás fő célja és ehhez kell rendelni az eszközöket. A legfontosabb, hogy nagyon jó legyen a válogatott, ez attól lehet jó, hogy van 10-15 olyan játékosunk, akik topligákban szerepelnek. Van a Szoboszlai út, amikor fiatalon valaki kimegy külföldre. A másik pedig Sallai Roland útja, akit 16-17 évesen betett a Puskás. A mostani rendszerben nem tudunk 16-17 éves játékosokat szerepeltetni.  A három forduló nem igazságos, a négy nem fér bele, mert sok meccs lenne. Gondolkodnak, alsó- és felsőházon, de a tizenhat csapatos rendszer az, amihez mindenki hozzászokott és sokkal jobban lefedi az országot és be lehet vonni az egész országot. Délen nincs NB I-es foci, Nyugaton pedig már csak mi állunk.

Ezért nem megy annyi magyar játékos külföldre

– Abban az országokban, ahol arról beszélnek, hogy sok fiatal játszik, például Hollandia, Horvátország, Szerbia, ott nincs elég pénz a Premier League-hez vagy a Bundesligához képest, ezért a legjobb hollandok vagy horvátok nem otthon játszanak, hanem ezekben a topligákban. A magyarok közül csak azok tudnak elmenni külföldre, akik topszintre mennek, ez 5-6 játékos.

Van annyi pénz itthon, mint amit Ausztriában és Hollandiában kisebb csapatokban lehet keresni, akkor miért menjen el egy magyar játékos? Másrészről a magyar klubok olyan pénzeket kérnek a játékosokért, hogy nem biztos, hogy a magyart fogják választani. Akkor tudnánk több fiatalt játszatni az NB I-ben, ha ezek a játékosok nagyobb számban játszanának külföldön, mert ezáltal helyet tudnának biztosítani a mögöttük lévő generációnak.

Az NB I-es kupainduló csapatok halasztásairól

– Több helyen van halasztás, de komoly bajnokságokban nincs, ott úgy gondolkodnak, hogy ezt bírni kell.

Nálunk van egy olyan nézet, hogy ezzel segítjük a nemzetközi porondra lépő csapatokat, de valójában nem a nemzetközi porondon segítjük őket, hanem hogy a bajnokságban ne kerüljenek hátrányba.

Lehetne az, hogy a nemzetközi kupákban a full kezdővel felállnak, az NB I-ben pedig a B-sorukkal, de ezzel nyilván hátrányba kerülhetnének. Ezt el kellene dönteni, hogy így, vagy úgy, mert az nem fair, hogy egyik csapat halaszthat, a másik pedig nem, ebből állandó vita van.

Sportigazgatóként a Vidinél

– Volt egy kiugrásom, elmentem a Vidihez, amikor Kovács Zoltán lemondott. Eléggé nehéz helyzetben volt akkor szakmailag a csapat. Én akkor az álmomat kergettem, de nem azt kaptam, amit szerettem volna. A Vidi akkor leszállóágban volt, én sem láttam, hogy ez a csapat menthetetlen és újra kell építeni, valamint a vezetőség sem látta. Ott már nem is költött pénzt a játékosokra a klub, egyenes útja volt, hogy ez nem fog működni, ami nekem szívfájdalom, mert szerettem volna a Vidivel is sikeres lenni. Talán ez az egyetlen klub, ahol nem jöttek úgy a sikerek.

Neked ajánljuk
Átigazolások
Az MLSZ-nek is dolgozik
Bogdán Ádám
A korábbi magyar válogatott kapus, Bogdán Ádám november 1-jétől sportdiplomataként dolgozik az MLSZ-nek, ahol a fiatal játékosok támogatása a feladata. (Hungarian Football Xtra X)
Ferencváros
Középpályás Izraelből?
Izraelben azt írják, hogy a Fradi továbbra is figyelemmel követi Mahmoud Jabert, akit Kispesten is megfigyeltek az Izrael-Belgium NL-találkozó alatt.
Dunakeszi
Magyar válogatott igazolás
Böőr Zoltán lett a megyei első osztályú Dunakeszi szakmai igazgatója.
Tovább az összes átigazoláshoz