Fotó: fradi.hu

Stankovic: "Minden reggel megkérdezem magamtól, hogy mi az, amit jól csináltam"; Bognár: "Gratulálok mindenkinek, aki ezt végignézte" - így látták az edzők

Így látták a szakvezetők a vasárnapi NB I-es meccseket Újpesten, Diósgyőrben és a Groupama Arénában. Edzői értékelések.
Dudás Gábor 2023. december 3., vasárnap 21:50
Szerző: Dudás Gábor 2023. december 3., vasárnap 21:50

ÚJPEST -PAKS 1-2

Bővebben a mérkőzésről itt!

Nebojsa Vignjevic (Újpest): - Először is gratulálok a Paksnak! Úgy játszottak, ahogy mindig is szoktak, nagyon karakteresen, elsősorban a hosszú labdákkal operáltak, begyűjtötték a második labdákat, és már a meccs előtt is mondtam, hogy erre kifejezetten oda kell figyelni, és reagálni kell. Meg is volt ez a reakció.

Amit én ebben a vereségben látok, az az, hogy nagyon sok lehetőség kimarad az ellenfél kapuja előtt, és ez nemcsak a mai találkozóra érvényes, hanem a korábbi meccsekre is. Ez valóban egy komoly nyomás a csapaton, hiszen nagyon-nagyon sok lehetőség nem váltódik gólra, de akár olyan helyzetekből sem jövünk ki jól, amikor egy az egy ellen mehetünk, főleg, vagy amikor szinte tiszta helyzetben vagyunk a kapussal szemben, de azt a szituációt sem tudjuk hatékonyan lezárni - és ez a jelenlegi helyzetben nagyon hiányzik.

Ez az, amiről most hibaként beszélhetek, hogy egyszerűen nem találunk be időben, és azáltal, hogy nem vagyunk túl erősek elől, nem ad biztonságot a csapatnak, amitől egy kicsit fellélegeznének a védők is. Három-négy kifejezett ziccerünk is volt, és ezekből egyiket sem tudtuk értékesíteni. Természetesen ettől feszültebb lesz az egész találkozó, a játékosok idegesebbek lesznek, és miután a Paks másodszor is betalált, onnan már nagyon nehéz volt váltani. A jó játék ellenére kikaptunk, és én ezt a helyzetet egyáltalán nem szeretem. Az elmúlt szezonban is nagyon hasonló forgatókönyv alakult ki, és azt látom, hogy most is kezd megismétlődni. Gyorsak vagyunk, de nem veszélyesek.

Bognár György (Paks): - Az első félidőben passzívabban játszottunk, a második játékrészben a szél is segített, mint ahogy az Újpestnek is az elsőben.

Összességében nem volt szép a játék, minden nézőnek gratulálok, aki ezt végignézte.

Ma inkább a csapatjátékunk dominált, annak ellenére, hogy több lehetőségünk is volt. A csapatjátékunk jobban működött, mint az Újpesté, szerintem megérdemelten nyertünk. Az őszi idényben többen is kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtanak, bár ma azért is volt egy kicsit visszafogottabb a játékunk, mert voltak játékosaink, akik nem százszázalékos állapotban edzettek a héten, ez azért látszott a játékunkon. Örülünk, hogy a tabella élén vagyunk, de nem foglalkozunk vele különösebben, változatlanul azt gondoljuk, hogy mindig meccsről meccsre kell haladni. (paksifc.hu)

DIÓSGYŐR - ZALAEGERSZEG 0-3

Kuznyecov Szergej (DVTK): - 3-0-ra kikaptunk, vereség hazai pályán, ami elfogadhatatlan számunkra. A futball megmutatta a kegyetlenségét, ha nem rúgod be a helyzeteket, akkor az ellenfél megteszi. Az első gólig nem játszottunk rosszul, az ellenfél viszont az első lövésből megszerezte a vezetést. Ilyenkor kell talpra állni, és még nagyobb akarással egyenlíteni. Hiányoltam az agresszivitást elöl, hátul pedig fegyelmezetlenek voltunk, és kaptunk még két gólt kontrából. A futball nem csak szép pillanatokból áll, ilyenkor kell erősnek lenni. Mindent megteszünk azért, hogy a legjobban felkészüljünk a következő mérkőzésre. (dvtk.eu)

Márton Gábor (ZTE): - Győztünk, a többi a mi helyzetünkben most nem fontos. Szerettünk volna stabilan védekezni, és támadásban ebből hozni ki a legtöbbet. Az első félidőben bátortalanok voltunk, nem mertük felvállalni azokat a szituációkat, amit kellett volna, de utána nem érdemtelenül nyertünk, nekünk voltak nagyobb lehetőségeink, és felszabadultan játszottunk. Tudtuk, hogy a DVTK remek csapat, jó játékosaik vannak, és dominálni fognak, azonban semlegesítettük az erősségeiket. Örülünk a győzelemnek, de nagyon nehéz mérkőzés volt. (dvtk.eu)

FERENCVÁROS - MEZŐKÖVESD 0-0

Dejan Stankovic (FTC): - Az első félidőben volt kettő vagy három helyzetünk, a második félidőben pedig teljes mértékben kontrolláltuk a játékot. A kezdőcsapatot is már egy maximálisan offenzív csapatként raktam össze, hiszen szerettünk volna gólt szerezni. Hazai pályán sokkal jobban kell játszanunk, de ezek azok a pillanatok, amikor igazán erősnek kell lennünk, és sosem szabad feladnunk. Tudom, hogy ez egy nagyon nehéz helyzet egy olyan csapatnak, mint a Ferencváros. Ennyi mérkőzés után nem nyerni, de úgy gondolom, hogy a bajnokság az egy maraton, és háromnaponta meccseket játszunk, ami nagyon nehezíti a dolgunkat. Ez természetesen abszolút nem kifogás. Itthon mindenképpen jobban kell játszanunk. Úgy gondolom, hogy a második félidőben abszolút tudtunk dominálni, de ezek azok a pillanatok, amikor együtt kell maradnunk, igazi karaktert kell mutatnunk, és lehet, hogy ma pontokat hagytunk veszni, de még semmi nincsen véglegesen veszve. Edzőként nyilván nem könnyű ez a feladat, hiszen ezt a két napot csak és kizárólag a regenerációra tudjuk felhasználni, hiszen a meccs utáni 48 óra a legsérülésveszélyesebb időszak. Viszont ezzel nyilván együtt kell élni, hogyha valaki sikeres szeretne lenni, kiváltképp Európában, hogy akár heti három mérkőzést játszik, vagy akár 21 nap alatt hét mérkőzést játszik. Remélem, hogy sikeres lesz a szünetünk, jó lesz a felkészülésünk, és a bajnokság vége felé igazán élvezhetjük ezt az időszakot, de készen kell állnunk mindenre. Nagyon jól tudom edzőként is, hogy nagy a nyomás rajtunk, de aki nem bírja ezt a fajta nyomást, annak talán érdemes elgondolkodni azon, hogy sportot vált.

Úgy gondolom, hogy minden lehetőséget meg kell ragadnunk, és belül, magunkban ki kell elemezni a dolgokat. Én minden reggel megkérdezem saját magamtól, hogy mi az, amit jól csináltam, mi az, amit jobban tehettem volna. És hogyha túl vagyok ezen a magammal való megbeszélésen, utána ki kell állnom a csapat elé, és átadnom nekik, ami őket segítheti.

De szerencsére nagyon jó játékosaim vannak, akikkel együtt győzünk és együtt veszítünk. Hogyha bajnokok szeretnénk lenni, akkor bajnoki mentalitással is kell rendelkeznünk.

A szerb szakvezetőt megkérdezték a sajtótájékoztatón az ijesztő sérülést szenvedett Abena állapotáról is.

- Az egy nagyon nehéz pillanat volt mindenkinek a stadionba. Számunkra főként nagyon nehéz öt perc volt ez, de Abena egy lenyűgöző játékos, és én nagyon bízom az orvosi stábunkban, akik mindent megtesznek a helyzetért, stabil az állapota - válaszolt Stankovic.

Kuttor Attila (Mezőkövesd): - Azt gondolom, hogy a Ferencváros otthonából ponttal távozni egy pozitív dolog. Ha azt vesszük, a végén mind a két csapatnak volt a meccslabdája, de nem vagyok elégedetlen, mert a második félidőben inkább az akarati tényezőknek köszönhetjük, hogy ponttal távoztunk. Az ellenfélnek is megvolt a ziccere, a kapusunk óriásit védett. Úgyhogy ilyen szemszögből igazságos eredményt kaptunk. Ameddig tudtuk, addig játszottuk azt a játékot, amit elterveztünk, hogy egy kicsit kifogjuk a szelet az ellenfél vitorlájából. Természetes, hogy a hazai pályán azért jobban kellett dominálni, kevésbé érvényesültek a mi dolgaink, de hát ez majdnem azt mondom, hogy természetes.

NB II: Javított és az élre ugrott az ETO a 0-6 után, botlott a Honvéd, megint nem nyert a Haladás - eredmények
Az élmezőnyhöz tartozó Győr és Szeged is 1-0-ra nyert otthon a Merkantil Bank NB II 17. fordulójában.
Bajner külföldre igazolt
A legutóbb a még NB II-es Haladáshoz tartozó, ám ott 0 percet játszó Bajner Bálint a görög negyedosztályú PAE Episkopi csapatához igazolt.