Fotó: kecskemetite.hu

Szabó István: "Horváth Krisztofer hosszú távon is nagy értéke a magyar labdarúgásnak"; Hornyák új játékosát kritizálta - értékelések

Így értékelték a vezetőedzők a Kecskemét-Puskás Akadémia (4-1) és a Diósgyőr-Kisvárda (2-0) bajnokit.
Budai László 2023. augusztus 26., szombat 22:17
Szerző: Budai László 2023. augusztus 26., szombat 22:17

Kecskemét-Puskás Akadémia 4-1

Összefoglaló itt.

Szabó István (KTE): - Az első félidőben nem az történt a pályán, amit szerettem volna. Az eredménynek persze örültem, de reálisan néztem a mérkőzést és a Puskás nagyon sok helyzetet dolgozott ki. A két tizenegyesünk jogos volt, és annak örültem, hogy az első előtt bejött a szögletvariációnk. A szünetben rendeztük a sorokat, és úgy éreztem, Zsótér Donáttal erősödni fog a játékunk. A második játékrész elején azonban egy elkerülhető szituáció után ellenfelünk is büntetőt lőhetett. A szépítő gól után már az történt, amit az öltözőben megbeszéltük.

Fokozni tudtuk a tempót, és jól találtuk meg Horváth Krisztofert, aki kiválóan bontotta meg a Puskás védelmét. Ez volt a döntő ezen a mérkőzésen, hiszen támadónk minden gólban benne volt. Krisztofer hosszú távon is nagy értéke a magyar labdarúgásnak!

- Az eredmény talán túlzó, de a győzelmünk megérdemelt. Ma nekünk több minden sikerült a pályán, mint a Puskás Akadémiának. A meccs hősei a szurkolók, akik ilyen melegben is végig buzdítottak minket, nagyon köszönöm ezt nekik.

Hornyák Zsolt (Puskás Akadémia): - Gratulálok a hazai csapatnak a győzelemhez! Köszönöm a szurkolóinknak, hogy ilyen nehéz időjárási körülmények között is elkísértek bennünket. A nagy meleg ellenére mindkét csapat jó tempóban játszott. Jól kezdtünk, de az első percekben szerzett gólunkat elvette a VAR. Ez már a harmadik meccsünk, amikor a videóbíró vett el tőlünk gólt. Sajnálom, hogy így alakult az első félidő, mert két szerencsétlen helyzet után kapott a KTE két tizenegyest, míg nálunk a center, Colley tiszta ziccert hagyott ki. A hazai alakulat akcióból először az 56. percben találta el a kapunkat.

Főleg a jobb oldali védekező teljesítményünkkel és új játékosunkkal, Quentin Maceirasszal voltam elégedetlen. Tőle sokkal többet várok, mert nagyon rutinos futballista. 2-1-nél még láttam esélyt arra, hogy visszajöjjünk a meccsbe, de a harmadik gól megpecsételte a sorsunkat. A helyzetkihasználásban egyértelműen fejlődnünk kell.

(kecskemetite.hu)

Diósgyőr-Kisvárda 2-0

Kuznyecov Szergej (DVTK): - Amit terveztünk, azt az első félidőben megvalósítottuk, helyzeteket dolgoztunk ki, domináltunk. Félidőben megbeszéltük, hogy ezt kell tovább folytatni, mintha 0-0 lenne az eredmény. De visszaestünk, lehetőséget adtunk az ellenfélnek, hogy helyzeteket tudjon kialakítani, ezzel nagyon nem vagyok megelégedve. Gratulálok a szurkolóknak, a csapatnak, de sok munka van még előttünk, leszünk még jobbak is.

Gerliczki Máté (Kisvárda): - Az első félidőben próbáltuk megszervezni a védekezést, hogy rendben legyen, tanulva a debreceni meccsből, ennek ellenére ez ismét hagyott kívánnivalót maga után. Többször is meg tudták bontani a szélünket. Szünet után arra törekedtünk, hogy kezdjük lényegesen magasabban a védekezést, játsszunk agresszíven, használjuk a széleket, forgassuk többet a játékot, támadjuk a szabadon hagyott területeket. Ez működött, hiszen volt több elég komoly lehetőségünk. Annyi volt ma a különbség, hogy a Diósgyőr az első félidőben a több helyzete közül kettőt kihasznált, mi pedig a második félidei sok helyzetünkből nem rúgtunk egy gólt sem.

Újpest - ZTE 2-1

Nebojsa Vignjevic (Újpest): - Az első perc után a legtöbben azt gondolták, hogy ez sétagalopp lesz. Sajnos a játékosaim is. Ha nem futunk, küzdünk, ebből később problémánk lesz. A vezetésnél nem voltunk agresszívak, hagytuk, hogy a ZTE játssza a játékát. Nem voltunk jobb csapat, csak az erőfeszítésünknek köszönhető, hogy a három pontot megszereztük. (m4sport.hu)

Boér Gábor (ZTE): - Sajnos nem először fordul elő velünk. Azt éreztem, nem elég éles a csapat, azt kértük, hogy állítsuk meg az Újpest gyors kontráit. Utána felállt belőle a csapat és nagyon jól teljesített. Nagy hátrányban vagyunk, ezt sürgősen korrigálni kell. (m4sport.hu)

Kerkez aligha lesz a Chelsea vagy az MU játékosa
Fabrizio Romano szerint a Chelsea jelenleg nem akarja, a Manchester United pedig túl drágának tartja őt.
Máté Csaba
Eldőlt a sorsa a DVSC nyeretlen vezetőedzőjének - itt a hivatalos bejelentés.
Máté Csaba jövője kérdéses
Elképzelhető, hogy még a DVSC keddi, Mezőkövesd elleni Magyar Kupa-mérkőzése előtt leül az edző és a vezetőség, hogy beszéljenek a tréner jövőjéről.