Fotó: kecskemetite.hu

Szabó: "Pont jobban játszottunk, amikor a Diósgyőr megszerezte a vezetést", Radenkovic a debütáló játékosát dicsérte – edzői értékelések

Az NB I 5. fordulójának szombati játéknapján egy mérkőzést rendeztek - így értékelték a látottakat a vezetőedzők.
Nyikes Zoltán 2024. augusztus 24., szombat 19:31
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. augusztus 24., szombat 19:31

Diósgyőri VTK–Kecskeméti TE 1-0

A mérkőzésről ide kattintva olvashatsz bővebben!

Vladimir Radenkovic (DVTK): – A második félidőben a cseréink jól szálltak be a meccsbe, frissességet hoztak az egész csapatnak, de az első játékrészben is megvoltak a helyzeteink Rakonjac és Rharsalla révén. Ilyen mérkőzésre számítottunk, tudtuk, milyen csapat a Kecskemét, nagyon masszívan védekeznek, jók az átmenetekben, mert a kollégám nagyon jól dolgozik és nagyszerű játékosokkal rendelkezik, akik ilyen mérkőzésre is képesek. A döntő pillanatokban, amikor mindkét irányba eldőlhetett volna a találkozó, mi tudtunk gólt rúgni, miután beváltak a cseréink. Felhívnám a figyelmet arra, hogy ez volt a második meccsünk egymás után, amikor nem kaptunk gólt, ehhez gratulálnom kell a védelemnek, de az egész csapatnak is, a megfelelő szenvedéllyel játszottak. Ugyancsak szeretnék beszélni Komlósi játékáról, aki ma mutatkozott be az NB I-ben, nagyon jó meccse volt egészen addig, amíg meg nem sérült, technikailag rendben volt, nagyon jól fedte le azt a területet a pálya közepén, ami rá volt bízva, nagyon jól szedte össze a második labdákat, ezzel sokat tehermentesítette a védelmet. Az előszezonban több játékosunk is később csatlakozott be a munkába, nekik nem volt elég idejük, hogy teljesen felkészültek legyenek, de ezt követően egy hét múlva lesz a következő mérkőzésünk, majd két hét szünet következik, akkor lesz időnk utol érni magunkat. A cserékkel próbálunk emiatt játszani, hogy mindenki megfelelő ritmusban maradjon és megfelelő játékmennyiséget kapjon. Vladislav Klimovichot is kisebb sérülés miatt kellett lecserélni, Edomwonyi pedig a meccs előtt, az utolsó edzésen szenvedett sérülést, ezért nem tudott kezdeni. De már egyre jobb helyzetben vagyunk, a táblázaton is. (M4 Sport)

Szabó István (KTE): – Az első félidővel nem voltam elégedett, pedig ekkor még döntetlenre állt a találkozó. A szünetben azt beszéltük meg a játékosokkal, hogy főleg a széleken rendre jobban jön ki a Diósgyőr az egy az egy elleni játékból, ezzel pedig többször súlypontot váltottak, valamint az első 10-15 percben Szabó Alex sárgája után veszélyes szituációkat teremtettek. Nem voltunk elégedettek az első félidővel. A második játékrészben tudtunk változtatni a felfogáson, bátrabban és sokkal pontosabban játszottunk, itt már úgy éreztem, hogy ki-ki mérkőzés volt, itt is és ott is voltak helyzetek. Pont jobban játszottunk, amikor a Diósgyőr megszerezte a vezetést. Azután is volt még lehetőségünk, de a sok szabadrúgásból és szögletből pontatlanok voltunk, de egyébként voltak helyzeteink a második játékrészben. Akkor inkább azt éreztem, hogy igazságosabb lenne a döntetlen, de gratulálok a Diósgyőrnek, mert azzal az egy góllal jobb volt – mondta a szakember, majd újságírói kérdésre arra is reagált, hogy a KTE először a 32. percben jutott be a DVTK 16-osán belülre. – Egy mérkőzés 90 percig tart, engem annyira nem zavar, ha Miskolcon 45 perc után 0-0 áll az eredményjelzőn és az a statisztikájuk önöknek, hogy csak egyszer voltunk a 16-oson belül. Nekem inkább azzal van bajom, hogy a párharcokat, a pontos labdaszerzéseket, amikből tudnánk még több ilyen játékhelyzetet kialakítani, azokban voltunk pontatlanok.

Magyar válogatott: Külföldön kiszivárgott egy név, akit Marco Rossi már biztosan meghív a Nemzetek Ligája-meccsekre - sajtóhír
Görögországban azt írják, hogy Ádám Martin már megkapta a meghívóját a magyar válogatott következő két NL-meccsére - Marco Rossi kedden hirdet keretet.