Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Tényleg igazi rangadó volt: a Diósgyőr kiváló meccsen verte a Debrecent - videó

Nem kellett sok, hogy a Debrecen kétgólos hátrányból visszajöjjön a Diósgyőr elleni meccsbe, de a DVTK az utolsó pillanatban biztossá tette sikerét a keleti rangadón.
Budai László 2023. szeptember 23., szombat 18:53
Szerző: Budai László 2023. szeptember 23., szombat 18:53

A vendégek indították veszélyesebben a remek hangulatban és nagy iramban elkezdődő Diósgyőr-Debrecen bajnokit. Dzsudzsák távoli lövését Sentic védte vetődve, eközben a kapufának is nekiesett, a miskolciak kapusát ápolni is kellett, de tudta folytatni. Így ő védhette nagy bravúrral Bárány 20. percben, fordulás után leadott, léc alá tartó kísérletét. Majd Domingues is gólt lőhetett volna, de balról, kiszorított szögből, közelről rosszul célzott.

Aztán szép lassan átvette az irányítást a DVTK. Pernambuco a 16-os jobb csücskétől nyújtóztatta meg Milosevicet, a kipattanót pedig Edomwonyi vágta fölé szorongatott helyzetben. A 31. percben Lukács tekert gyönyörűen a védők mögé, az oda nagy lendülettel beérkező Holdampf pedig becsúszva lőtt a kapuba (1-0).

Hamar megszerezhette volna a második találatot is a Diósgyőr, de Milosevic Edomwonyi remek fejesét és Pernambuco lövését is szépen hárította.

Még a szünet előtt így is megszületett a második diósgyőri találat: Vancas passzolta fel a labdát, amelyet Lukács pöckölt okosan tovább, Pernambuco pedig 13-ről kilőtte a bal alsót (2-0).

Ugyanazzal az óriási lendülettel és helyzetek sokaságával folytatódott a mérkőzés, ahogyan az abbamaradt. Elsőként Loncar lőtt 20-ról a bal alsó felé, de Sentic vetődve védett. A másik oldalt Lukács vette el a kapustól a labdát 25 méterre a kapujától, majd sietve megpróbált a hálóba emelni, de elkapkodta a nagy lehetőséget.

Ezúttal a Loki jött ki jobban az adok-kapokból: Bódi passzolt a balon Ferenczihez, ő egyből centerezett, Bárány pedig pazar mozdulattal, sarokkal húzta a kapuba a labdát (2-1).

Nem sokkal később majdnem megismétlődött az előbbi jelenet: Bódi ezúttal indított, Ferenczi megint középre tette a labdát, az érkező Bárány látványos mozdulattal a kapufa mellé lőtt.

A 80. percben Lukács került közel hozzá, hogy két gólpassza mellé egy gólja is legyen, de a balról, trükkösen kapura tekert szabadrúgását kiütötte Milosevic.

Az utolsó tíz perc már abszolút a Lokié volt a fáradó Diósgyőr ellen. Dzsudzsák és Loncar átlövését is védte a végig nagyon magabiztos Sentic, majd Loncar 15 méteres gurításánál már a kapus is verve volt, de a jobb oldali kapufa kisegítette őt.

A meccset azonban egy diósgyőri, az az Acolatse döntötte el, aki kezdőként rosszullét miatt nem tudta vállalni a játékot, de csereként beállt, és 17-ről védhetetlenül kilőtte a bal alsót (3-1).

NB I, 7. forduló

Diósgyőr-Debrecen 3-1 (Holdampf 31., Pernambuco 45+1. Acolatse 92.,, ill. Bárány 65.)

Diósgyőr: Sentic - Gera, Szatmári (Chorbadzhiyski, 76.), Bárdos, Stephen - Vallejo, Pozeg, Vancas - Lukács (Jurek, 90.), Holdampf (Klimovich, 76.), Pernambuco (Acolatse, 60.) - Edomwonyi (Jurina, 60.)

Debrecen: Milosevic - Kusnyír, Romanchuk, Ojediran, Ferenczi - Lagator - Kyziridis (Szécsi, 46.), Dzsudzsák, Loncar, Domingues (Bódi, 46.) - Bárány (Majdevac, 79.)