Topligák: A Barca magyar kapusa is látta Lewandowski villámtripláját, a Bayern győzelme a 94. percben szállt el - videók

Ez történt vasárnap este az európai topligákban - Yaakobishvili Áron ismét a Barcelona kispadján ült.
Csakfoci.hu 2024. október 6., vasárnap 20:45
Szerző: Csakfoci.hu 2024. október 6., vasárnap 20:45

PREMIER LEAGUE

A Tottenham Hotspur kétgólos előnyről 3-2-re kikapott a Brighton otthonába az angol labdarúgó-bajnokság hetedik fordulójának vasárnapi záró találkozóján.

A londoni együttesben megszakítás nélkül a hatodik tétmérkőzésén volt eredményes Brennan Johnson, aki csütörtökön a Ferencváros otthonában is betalált az Európa-ligában. A klub színeiben ilyen sorozata legutóbb 2019-ben Harry Kane-nek volt. (MTI)

Premier League, 7. forduló:

Brighton - Tottenham Hotspur 3-2 (Minteh 48., Rutter 58., Welbeck 66., ill. B. Johnson 23., Maddison 37.)

Aston Villa - Manchester United 0-0

Chelsea - Nottingham Forest 1-1

LA LIGA

A listavezető Barcelona Robert Lewandowski mesterhármasával nyert az Alavés otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság kilencedik fordulójának vasárnapi játéknapján.

A lengyel csatár 32 perc alatt triplázott, ez volt a La Liga történetének negyedik leggyorsabb mesterhármasa. A rekordot a kameruni Samuel Eto'o tartja, aki 2008-ban 24 perc alatt szerzett három gólt az Almería ellen.

A magyar utánpótlás-válogatott kapus, Yaakobishvili Áron a katalánok cseresorából nézte végig a mérkőzést. A német válogatott Marc André ter Stegen súlyos térdsérülése miatt reaktivált és szerdán szerződtetett lengyel Wojciech Szczesny nem volt tagja a keretnek. (MTI)

La Liga, 9. forduló:

Alavés - FC Barcelona 0-3 (Lewandowski 7., 22., 32.)

Girona - Athletic Bilbao 2-1 (Asprilla 39., Stuani 99. - 11-esből, ill. Sancet 41.)

18:30: Sevilla - Real Betis

21:00: Real Sociedad - Atlético Madrid

SERIE A

Az AS Roma nehezen tudta feltörni a sereghajtó AC Monza védekezését, így kénytelen volt beérni egy ponttal, a két csapat 1-1-es döntetlent játszott vasárnap a Brianteo Stadionban. Annak ellenére, hogy elszalasztották a lehetőséget, hogy feljebb lépjenek a tabellán, a Farkasok az utolsó öt Serie A-mérkőzésükön veretlenek maradtak.

Serie A, 7. forduló:

Monza - AS Roma 1-1 (Mota 70., ill. Dovbik 62.)

Bologna - Parma 0-0

Lazio - Empoli 2-1

Juventus - Cagliari 1-1

BUNDESLIGA

Az éllovas Bayern München hatgólos mérkőzésen ért el döntetlen az Eintracht Frankfurt otthonában a német labdarúgó Bundesliga hatodik fordulójának vasárnapi játéknapján.

A frankfurtiak a 94. percben Omar Marmoush góljával egyenlítettek.

A müncheniek így már csak jobb gólkülönbségüknek köszönhetően előzik meg a tabellán a Gulácsi Pétert és Willi Orbánt foglalkoztató RB Leipziget. (MTI)

Bundesliga, 6. forduló:

Eintracht Frankfurt - Bayern München 3-3 (Marmoush 22., 94., Ekitiké 35., ill. Kim Min Je 15., Upamecano 38., Olise 53.)

Heidenheim - RB Leipzig 0-1

19:30: VfB Stuttgart - Hoffenheim