Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Totális K.O. Debrecenben: A Paks ötöt vágott az egyre nagyobb gödörben lévő Lokinak - videó

A Paks esélyt sem adott a Debrecennek az NB I-ben: Bognár György csapata 5-0-ra győzött a Loki otthonában.
Csakfoci.hu 2024. október 19., szombat 16:53
Szerző: Csakfoci.hu 2024. október 19., szombat 16:53

A mérkőzés első félidejében a Paks teljesen uralta a játékot, és már a meccs elején megszerezték a vezetést. A 9. percben egy jól felépített támadás végén Osváth beadása után Windecker készítette le a labdát Vécseinek, aki 11 méterről a bal alsó sarokba lőtt (0-1).

A 12. percben ismét veszélyben volt a debreceni kapu, amikor Tóth Barna egyedül harcolta ki magának a lövőhelyzetet a 16-oson belül. Bár a labda már túljutott a kapus Megyerin, végül mégis sikerült védenie, ezzel megakadályozva az újabb paksi gólt. A 26. percben továbbra is támadásban volt a Paks: egy bal oldali szöglet után Osváth került lövőhelyzetbe, és 14 méterről megcélozta a jobb kapufát, de a labda végül épp csak elsuhant a kapu mellett. A 32. percben újabb találat következett: Tóth Barna remek szóló után tört be a 16-oson belülre, és 14 méterről ismét a bal alsó sarokba gurított (0-2).

A 39. percben egy szabadrúgás után ismét Tóth Barna került helyzetbe. Mezei ívelt középre, és Tóth 11 méterről fejelhetett kapura, de Megyeri bravúrral tolta a labdát a léc fölé. A 41. percben aztán Tóth újra főszereplő lett, amikor megtartotta a labdát a 16-oson belül, majd Mezeihez passzolt, aki 22 méterről nagyszerű gólt lőtt a bal alsó sarokba (0-3), így simán vezették Bognár Györgyék a szünetben.

A második félidő elején a Debrecen jelentős változtatásokat hajtott végre, hogy megpróbálja megfordítani a mérkőzés állását. Négy cserét is végrehajtottak a szünetben: Szuhodovszki helyére Stojkovic érkezett, Dreskovicot Pellumbi váltotta, Szécsi helyett Kocsis lépett pályára, valamint Silué helyére Bárány Donát állt be. A játékrész első lehetősége így is a Paks előtt adódott, ekkor Vécsei lövését ütötte oldalra Megyeri. A 57. percben Papp előtt adódott nagy lehetőség, hogy eldöntse a mérkőzést, de 11 méteres lövését Megyeri bravúrosan védte. Egy perccel később Dzsudzsák szögletét követően Pellumbi lőhetett 7 méterről, de Silye blokkolta a kapu előtt. A 61. percben Domingues próbált szerencsét az ötös sarkáról, de Kovácsik magabiztosan hárított, majd Szűcs lövése ment el csúnyán a kapu mellett.

A 65. perc hozta el a negyedik paksi gólt: Egy szöglet után Vécsei fejelt középre, ahol az érkező Papp Kristóf lendülettel érkezett, és vetődve a hálóba bólintott (0-4).

Tíz perccel később Böde lövését Megyeri előbb még bravúrral védte, majd a visszapattanó labdát Kocsis G. kézzel védte a gólvonalon, ezért a játékvezető 11-est ítélt és piros lapot adott a Loki-védőnek. Ötvös végezte el a tizenegyest, és a jobb alsó sarokba lőtt (0-5). A végeredmény a lefújásig nem változott, a Paks egyelőre biztosan a tabella élére ugrott, míg a DVSC a 11. helyre esett vissza, és zsinórban a negyedik bajnokiján maradt pont nélkül.

NB I, 10. forduló

Debrecen-Paks 0-5 (Vécsei 9., Tóth B. 32., Mezei 41., Papp 65., Ötvös 77. - 11-esból)

Kiállítva: Kocsis G. 75.

DVSC: Megyeri - Batik, Lagator, Dreskovic (Pellumbi, a szünetben), Ferenczi - Szűcs (Kocsis D., 66.), Szuhodovszki (Stojkovic, a szünetben) - Szécsi (Kocsis G., a szünetben), Dzsudzsák, Domingues - Silué (Bárány, a szünetben)

(cserék: Pálfi, Hornyák, Pellumbi, Bárány, Shedrach, Kocsis G., Vajda, Shoghoyan, Braga, Kocsis D., Stojkovic, Polozhyi)

Paks: Kovácsik - Osváth, Kinyik (Győrfi, 78.), Szabó, Silye (Horváth, 78.) - Ötvös, Windecker, Vécsei, Mezei (Varga, 66.), Papp (Gyurkits, 88.) - Tóth (Böde, 66.)

(cserék: Simon, Győrfi, Vas, Böde, Zimonyi, Varga, Gyurkits, Horváth, Kovács, Lenzsér, Földi)

Máté Csaba az esetleges leváltásáról: "Engem bocsátottak már úgy el, hogy tíz meccsből kilencet nyertem, úgyhogy..."
A DVSC vezetőedzője nem nagyon gondolkodik azon, hogy veszélyben-e a munkája, csak segíteni akar a Debrecennek.
Máté reagált esetleges leváltására
Lisztes jövője a téma
Németországban azt írják, a következő hetekben ismét alaposan kielemzik, hogy lenne-e értelme egy téli kölcsönadásnak Lisztes Krisztián esetében.
Bajner külföldre igazolt
A legutóbb a még NB II-es Haladáshoz tartozó, ám ott 0 percet játszó Bajner Bálint a görög negyedosztályú PAE Episkopi csapatához igazolt.