Fotó: mlsz.hu

U18-as válogatott: Kemenes csapata ötgólos meccsen verte a szlovákokat Dunaszerdahelyen

A Kemenes Szabolcs vezette U18-as válogatott Barkóczi Barnabás és Mondovics Kevin góljával szünetben már 2-0-ra vezetett a szlovákok ellen, végül 3-2-re győzte le a házigazdákat.
Nyikes Zoltán 2024. október 3., csütörtök 16:31
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. október 3., csütörtök 16:31

Férfi U18-as válogatottunk e heti összetartása végén, csütörtök délben Dunaszerdahelyen, a DAC akadémiai pályáján lépett pályára felkészülési mérkőzésen a házigazda szlovák csapat ellen. A mérkőzés első lehetősége a szlovákok előtt adódott, de az első gólt a magyar csapat szerezte: a 6. percben egy rossz hazai passzt Barkóczi Barnabás fülelt le a tizenhatoson belül, de mielőtt lőhetett volna, lerántották. A megítélt büntetőt Barkóczi magabiztosan értékesítette (0-1).

A gól után magyar helyzetek következtek, Hős lövését védte a kapus, majd Pál Barna fejese tévesztett célt, ezt követően azonban rendezték a sorokat a szlovákok, kiegyenlített volt a mérkőzés. A játékrész közepén Tompa Ákos védett előbb egy távoli, majd egy közvetlen közelről leadott lövést, de ezután ismét a mieink lehetőségei következtek. A 38. percben a magasan megkezdett letámadásnak köszönhetően ismét hibára kényszerítettük a hazaiakat a 16-oson belül, ezúttal Kancsij Artúr szerzett labdát a szlovák kapu előtt, a középen helyezkedő Mondovics Kevinhez passzolt, aki 12 méterről a bal alsó sarokba helyezett (0-2).

Az első félidőt Kancsij Artúr helyzete zárta le, de itt védett a kapus, így a mieink kétgólos előnnyel sétálhattak be az öltözőbe. A második félidő két szlovák helyzettel kezdődött, mindkettő szöglet utáni fejes volt, és mindkét esetben Tompa Ákos védett. Az 54. percben szépített az ellenfél, egy előrelőtt labdát emelt a kifutó Tompa fölött a hálóba a hazaiak támadója, Patrik Baleja (1-2).

A gól után Kemenes Szabolcs cserékkel frissített a csapaton, és sikerült is stabilizálni a védekezésünket, sőt a 65. percben megdupláztuk az előnyt: egy bal oldali akció végén Bolgár Botondot vágták fel a 16-oson belül, a megítélt büntetőből Mondovics a kapu bal oldalába lőtt (1-3). A 76. percben ismét szoros lett a meccs, egy hazai szöglet után nem tudtunk felszabadítani, a kapu elé visszalőtt labdát Jakub Majer lőtte közelről a hálóba (2-3).

A hajrában mindkét együttes előtt adódott lehetőség (a szlovákok előtt több is), de a lefújásig nem született újabb gól, a mieink győzelmével ért véget a találkozó - írja az mlsz.hu.

Szlovákia-Magyarország 2-3 (Baleja 54., Majer 76., ill. Barkóczi 6. (11-esből), Mondovics 38., Mondovics 65. - 11-esből)

Magyarország: Tompa Ákos - Lakatos Noel (Cserkuti Zsolt, 79.), Szekér Botond (Koncz Dávid, 79.), Pál Barna, Bolgár Botond - Hős Zsombor, Somogyi Ádám (Böcking Andreas, 46.) - Egri Imre (Kenéz Kristóf, 68.), Mondovics Kevin (Kun Ákos, 79.), Barkóczi Barnabás (Miskolczi Domonkos, 59.) - Kancsij Artúr (Kovács Bendegúz, 59.)

U21: Vancsa és Lisztes sem utazik haza a válogatott meccsre - itt vannak az okok
A Gent támadójának mellőzését maga a játékos és klubja is kérte, a Frankfurt csatára kisebb sérüléssel bajlódik.
Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)