Fotó: mlsz.hu

U21-es Eb-selejtező: Szenvedős második félidő után aratott szűk győzelmet a magyar válogatott Málta ellen - videók

Németh András másfél év után lőtt újra gólt tétmeccsen, de utána mindent kihagyott. Pécsi hibája után szépített Málta, Szélesi csapata végül 2-1-re nyert.
Nyikes Zoltán 2024. október 10., csütörtök 21:51
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. október 10., csütörtök 21:51

Csütörtök este Málta ellen lépett pályára a férfi U21-es válogatott az Új Hidegkuti Nándor Stadionban, az Eb-selejtező B-csoportjának 9. fordulójában.

1. félidő

Az első helyzetet a mieink alakították ki, a 6. percben Benczenleitner balról érkező beadása után Németh csúsztatott 4 méterről a bal alsó mellé. A máltaiak is bátran kezdtek, többször eljutottak a támadóharmadba, a 12. percben pedig Pécsi védésére is szükség volt Veselji szabadúrágásánál.

Egy perccel később azonban megszületett a vezető találatunk: Németh elé pattant a labda a 16-oson belül, majd 14 méterről kilőtte a jobb alsót, 1-0 - a 21 éves játékos másfél év, egészen pontosan 607 nap után szerzett gólt újra tétmeccsen.

Ez a gól megnyugtatta Szélesi Zoltán csapatát és teljesen átvette az irányítást, a 25.percben pedig tovább is nőtt az előny: Benczenleitner passza után Gruber lőtte ki a bal, hosszú alsót 14 méterről, 2-0.

A szünetig Németh akár mesterhármasig is eljuthatott volna, előbb egy szép akció végén Komáromi ívelte át a hosszúra a labdát a 16-os jobb oldaláról, a Münster légiósa azonban nagy helyzetben nem találta el jól a játékszert és mellé lőtt, majd Németh elé pattant a játékszer 6 méterre a kaputól, de ziccerben a földön fekvő máltait találta el.

2. félidő

A második játékrész nem indult jól a számunkra, két perc sem telt el, amikor Pécsi mellett tolta el Veselji a labdát a 16-oson belül, kapusunk pedig az ellenfél lábát találta el, így 11-es jöhetett - Zammit a bal sarokba lőtte, Pécsi a másik irányba vetődött, 2-1.

Ezután ismét felbátorodtak a vendégek és többször is zavart okoztak a mieinknél, nagy helyzetig azonban nem jutottak el. Nem úgy mint Németh, aki újabb ziccert baltázott el: Komáromi cselezte be magát a 16-oson belülre, majd Gruberhez passzolt, akinek a lövését védte a kapus, a kipattanó visszakerült a Fradi-csatárhoz, aki középre továbbított a kapu előtt várakozó Némethnek, ő azonban ordító ziccerben nem tudott gólt lőni, a gólvonalról mentett az egyik védő.

A 73. percben Komáromi egy csel után vette célba egy tekeréssel a hosszú, jobb felső sarkot, de egy picit tévedett. Hét minutummal később Málta is veszélyeztetett, egy szép, sokpasszos támadás végén került helyzetbe Debattista, a lövésénél azonban nagyot blokkolt Benczenleitner - ez helyzet volt.

U21-es Eb-selejtező, Új Hidegkuti Nándor Stadion

Magyarország-Málta 2-1 (Németh 13., Gruber 25., ill. Zammit 48. - 11-esből)

Magyarország: Pécsi – Baráth, Yaakobishvili, Csinger – Komáromi (Vajda, 88.), Okeke (Szűcs, 64.), Kosznovszky, Vitális (Dénes, 63.), Benczenleitner – Németh (Klausz, 92.), Gruber (Kocsis D., 63.).

Málta: Sacco – J. Micallef, Spiteri, Xerri, Leonardi (Mohnani, 85.), Ellul (N. Micallef, 85.) – Borg, Bondin, Zammit (Debattista, 71.) – Chukunyere (Engerer, 82.), Veselji

Brutális sérülés az U19-es válogatott meccsén, mentővel szállították el a Torino magyar játékosát - videó
Galántai Tamás egy durva belemenés után maradt lent a földön.
A Leverkusen magyar célpontja
Olaszországi hírek szerint már ajánlatot is tettek érte.
Budafok
Marad a vezetőedző
A Nemzeti Sportrádióban jelentette be Nikházi Márk, hogy az NB II-ben szereplő Budafoki állandó vezetőedzője lett.
NB III
Távozik a Loki-ikon
A hétvégi mérkőzés után felajánlotta lemondását Sándor Tamás, melyet a hétfő esti, a vezetőséggel folytatott egyeztetés követően a Mátészalka vezetői elfogadtak.