Fotó: mlsz.hu

U21-es felkészülés: Másodjára már nem tudtunk válaszolni, kikapott a magyar válogatott Szlovákiától

Debreceni Ákos fejesével a második félidőben sikerült egyenlítenünk, ám a győzelmet végül Szlovákia szerezte meg Szélesi Zoltán csapata ellen.
Nyikes Zoltán 2024. szeptember 5., csütörtök 19:40
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. szeptember 5., csütörtök 19:40

U21-es válogatottunk csütörtök délután a jövő évi korosztályos Európa-bajnokság házigazdájával, Szlovákiával játszott az Új Hidegkuti Nándor Stadionban. A keretben voltak változások a felkészülés első napjaiban, új játékosok is érkeztek a csapatba. A felkészülésünk első napjaiban több változás is történt a válogatottunknál, az eredeti keretből Csinger Márk, Redzic Damir, Vajda Botond, Németh András és Katona Bálint sem állhat Szélesi Zoltán rendelkezésére, Iyinbor Patrick azonban felépült korábbi kisebb sérüléséből, mellette az újpesti Geiger Bálint is csatlakozott az együtteshez.

1. félidő

Az első játékrész feléig nem sok izgalmas jelenetet láthattak a nézők, ezt követően azonban megélénkültek a csapatok. A 25. percben Kopasek távoli lövése pattant meg Debrecenin és szállt el a felső léc felett kevéssel, majd Komáromi mentett nagyot az ötösön az üresen érkező szlovák támadó elöl.

A 30. percben megszerezte a vezetést Szlovákia: Gajdos lövését védte Hegyi, majd az első kipattanót is hárította kapusunk lábbal, ám a másodiknál is a vendégek eszméltek hamarabb és ezt már Gajdos nem hibázta el közelről, 0-1. Három minutummal később Debreceni hosszú keresztlabdáját követően Komáromi külsővel adott középre jobbról, majd Kopasekről pattant a labda kevéssel a bal sarok mellé. A szöglet után a rosszul kimozduló kapus mellett fejelt a keresztlécre Baráth négy méterről, majd Benczenleitner esett el a 16-oson belül, a mieink 11-est reklamáltak, ám a játékvezető műesést látott és kifelé ítélt szabadrúgást.

A 35. percben Sauer tekert 19 méterről kevéssel fölé. A hosszabbításban mindkét kapu előtt adódott még lehetőség, a vendégek jártak közelebb a gólhoz, amikor Marcelli vitte egy az egyben kapura a labdát, de Hegyi nagy bravúrral védte a ziccert. A játékrészt Vitális középre tartó lövése zárta le.

2. félidő

A fordulás után Kapralik jobb sarokba tartó lövését védte szép mozdulattal Pécsi, majd az 55. percben összejött az egyenlítésünk: Vitális szögletét Debreceni fejelte a jobb sarokba 7 méterről, 1-1.

A 62. percben Komáromi lövésénél kellett résen lennie Belkónak, majd a túloldalon nem sokkal később tehetetlen volt Hegyi. A 71. percben a Holly passza után Nebyla tört be a 16-oson, sőt az 5-ösön belülre is, majd középre passzolta a labdát, ahol Jambornak már csak az üres kapuba kellett lőnie, 1-2.

Szélesi Zoltán szövetségi edző folyamatosan próbált változtatni támadásban, pályára küldte Kerezsit, Vancsát, Dénest és Molnárt is, ám nagy helyzetet nem sikerült kialakítania a magyar csapatnak. Sőt, a szlovákok a hajrában közelebb álltak a harmadik gólhoz, amikor a 88. percben egy szép kényszerítő, majd egy 16-oson belüli cselt követően Veselovsky került nagy ziccerbe, de nem találta el túl jól a labdát, így a bal alsó mellé lőtt.

A vége vereség lett, a magyar U21-es válogatott legközelebb szeptember 10-én, a spanyolok elleni Európa-bajnoki selejtezőn lép pályára Kecskeméten.

U21-es Felkészülési mérkőzés

Magyarország–Szlovákia 1-2 (Debreceni 55., ill. Gajdos 30., Jambor 72.)

Magyarország: Hegyi (Pécsi, 46.) – Debreceni, Szabó A., Baráth (Alaxai, 92.) – Komáromi (Kerezsi, 78.), Horváth A. (Okeke, 66.), Kosznovszky (Geiger, 46.), Vitális (Vancsa, 78.), Benczenleitner – Gruber (Dénes, 66.), Lisztes (Molnár, 66.).

Szlovákia: Belko – Kopásek, Jakubko, Javorček, Selecký –  Sauer, Nebyla (Svidersky, 77.), Gajdoš (Veselovsky, 88.) – Marcelli (Jambor, 64.), Holly (Spacil, 77.), Kaprálik (Cerepkai, 88.).

10-szeres bajnok nézte ki
Loic Nego
A Saint-Étienne fontolgatja a Le Havre 33 éves magyar válogatott játékosának a szerződtetését.
Ajánlat Dibuszért
Kubatov Dibusz korábbi francia ajánlatáról: "Kijött neki, hogy 1500 euró pluszért nem mozgatja a családját, emellett van vele egy hosszú távú megállapodásunk, és jól is érzi magát, szerintem már nem is kellene neki mozognia."