Fotó: Facebook/ FK Csíkszereda

Utánpótlás: Az U17-es magyar válogatott háromgólos sikerrel zárta a 120. évfordulós mérkőzést

A magyar U17-es válogatott háromgólos győzelmével ért véget a csíkszeredai labdarúgás elindulásának 120. évfordulója alkalmából szervezett gálamérkőzés.
Póczik Dávid 2024. július 27., szombat 19:52
Szerző: Póczik Dávid 2024. július 27., szombat 19:52

A magyar U17-es válogatott háromgólos győzelmével ért véget a csíkszeredai labdarúgás elindulásának 120. évfordulója alkalmából szervezett gálamérkőzés a Székelyföld Labdarúgó Akadémia hasonló korú együttesével szemben - írta az fccsikszereda.ro.

A csapatok játékára rányomta a bélyegét a nagy meleg, ezzel együtt az iramra nem lehetett panasza a mintegy félháznyi nézőseregnek. Az első percekben a magyar válogatott lépett fel kezdeményezőbben, gyors egymásutánban két sarokrúgást is elvégezhettek a fehér mezes magyarok. Ezután kiegyenlített játék zajlott a pályán, kevés igazi gólszerzési lehetőséggel. A 20. percben Kertész Márk mentett remek ütemben a vendégek támadói elől a tizenhatosunkon belül.

Négy perc elteltével ugyanő volt a főszereplő, amikor a tizenhatos bal sarkánál szabálytalankodott, a jávékvezető pedig a büntetőpontra mutatott. A tizenegyest a magyar válogatott csapatkapitánya, Zubor Ádám értékesítette higgadtan, a bal alsó sarokba érkező labda elérésére Michele Antonucci kapusnak esélye sem volt (0–1). A 31. minutumban Gólik Benjámin lőtt kisodródva az öt és felesről a rövid sarok fölé, a 35. percben pedig szintén ő ugrott ki remek ütemben a bal oldalon és lőtt tíz méterről magabiztosan a kapu közepébe (0–2).

A második félidőben átengedte a kezdeményezést a látogatóknak Szász Ferenc csapata, javarészt az FK térfelén zajlott a játék, a piros-feketék pedig leginkább ellentámadásokkal operáltak. A 68. percben érkezett a harmadik vendégtalálat, Galambos János fejezett be higgadtan egy akciót, labdája a bal alsó sarokban kötött ki (0–3), ezzel pedig a mérkőzés végeredményét is beállította.

Jubileumi gálamérkőzés

FK Csíkszereda U17-Magyarország U17 0–3 (Zubor Ádám 24. - 11-esből, Gólik Benjámin 35., Galambos János 68.)

FK Csíkszereda U17: Michele Antonucci – Iosif Cristian (Kovács Dávid, 52.), Kertész Márk (Máthé Apor, 46.), Papp György, Bencze Lóránd, Erdei Ramon (Brugger Dániel, 46.), Sajgó Kristóf, Nyitra Szabolcs (Halász Balázs, 63.), Luca Novelli (Szép Dávid, 73.), Ioo Edvin (Antal Hunor, 73.), Bekő Kristóf (Kárándi Roland, 46.)

Magyarország U17: Balogh T. Márk – Kárász Tamás, Prettenhoffer Márton (Rankó Viktor, 63.), Lakatos Martin, Riba Zsombor, Kovács Noel, Nyikos Botond (Zoltai Levente, 63.), Zubor Ádám (Söptei Bálint, 63.), Kátai Szabolcs, Gólik Benjámin, Milicz Péter (Hende Dániel, 63.)

PL-csapattól igazoltak
Az ír korosztályos válogatott, 21 éves balhátvéd, Valentino Adedokun a Premier Leauge-ben szereplő Brentford FC kölcsönjátékosaként Diósgyőrben játszik ebben az idényben.
MTK Budapest
Remek üzletet kötöttek Miovskival
Polyák Balázs, az MTK klubmenedzsere elismerte, Cristiano Ronaldo csapata tízmillió dollárt fizetett volna Vancsáért, akiért egy PL-csapat is bejelentkezett. Kata iránt Hollandiából és az USA-ból érdeklődtek.
Nagy Zsolt az átigazolási terveiről
Nagy a jövőjéről elmondta, voltak hazai klubok, amelyek érdeklődtek iránta, de nem váltana a magyar élvonalon belül. Az öt legerősebb bajnokság közül bármelyikben megméretné magát.