Fotó: MTI/Illyés Tibor

Válogatott visszhangok: "Az első félidőnél nem volt nehezebb jobban játszani; nem készültünk különösen a kétcsatáros játékra" - a jól védő Gulácsit két gól is különösen bosszantotta

Bolla Bendegúz szerint borzalmas volt megélni a Svájc elleni első félidőt, Gulácsi Péter úgy látja, a németek ellen kell visszahozni a most elveszített pontot, Ádám Martin azt mondja, nincs veszve semmi, egy kicsit nehezebb helyzetbe kerültünk.
Csakfoci.hu 2024. június 16., vasárnap 9:55
Szerző: Csakfoci.hu 2024. június 16., vasárnap 9:55

Mint ismert, a magyar válogatott nem kezdte jól az Eb-t, a mieink 3-1-re kikaptak Svájctól az első csoportmeccsen.

Bolla Bendegúz beállásával aktívabb lett a támadójátékunk, de ez pontot nem ért.

Az első félidőnél nem volt nehezebb jobban játszani. Próbáltam lendületet hozni, a támadójátékon segíteni, voltak helyzeteink. Borzasztó volt megélni az első félidőt. Túl sok területet hagytunk nekik, nem helyeztük nyomás alá őket, könnyen tudtak bontani középen, ebből kaptuk a gólokat.

Pozitívnak kell maradni, még ha nem ilyen kezdésről álmodtunk. A kapu előtti befejezések, az utolsó passzok hiányoztak, a végén kinyíltunk nagyon, benne volt, hogy gólt kapunk. Nehéz meccsre számítok a németek ellen. Nem kell becsapni magunkat, jó csapat a svájci, de egy félidőnyi előnyt adtunk nekik.

Gulácsi Péter ugyan három gólt kapott, de a találatokról nem igazán tehetett, ellenben volt három nagy védése .

- Az első félidőben passzívak voltunk, ők jól mozogtak az üres területekbe. Ha 1-0-val megyünk szünetre, más szituációban lettünk volna. Komoly csapat volt az ellenfelünk, de játszottunk már hasonló erősségű csapatokkal és ha fegyelmezettek és koncentráltak vagyunk, akkor szorosabbá tudjuk tenni az ilyen meccseket. Ha egy kis szerencsénk van, kiegyenlíthettünk volna, volt 10- 15 perc oda, vissza játék.

Nem szereztünk pontot, így most a németek ellen kell visszahoznunk. Sajnos sok lehetőséget adtunk nekik, volt három ziccerük, bosszantó volt a második góljuk, ami közvetlenül a szünet előtt született és a harmadik is a gólarány miatt.

Van jelentősége, hogy az utolsó három meccsen nem tudtak minket legyőzni a németek, de ez már egy másik német csapat. Nem lesz könnyű, jobb teljesítményre lesz szükség.

Ádám Martin csereként állt be a hajrára és negyedórán keresztül Varga Barnabással együtt volt fent a pályán.

- A második félidőben már azt csináltuk, ami meg volt beszélve.

Nem készültünk különösen a kétcsatáros játékra, de 2-1-nél nem volt más választás, Barnival próbáltuk kapu elé nyomni őket, kisebb, nagyobb sikerrel.

Erre készülök folyamatosan, tudom, hogy nem én vagyok az első számú támadó, ha 15-20 percet kapok, akkor is beleadok mindent, ebben a rövid időben is szeretnék bizonyítani. Mindenki elgondolkodik a saját hibáján, de csapatként buktuk el, csapatként kell nyernünk szerdán és majd azután is. Biztos vagyok benne, hogy a legjobbunkat fogjuk nyújtani. Nincs semmi veszve, kicsit nehezebb helyzetben vagyunk, mint voltunk a meccs előtt.

A csakfoci.hu Suzukival jut el a magyar válogatott Eb-meccseire: auto.suzuki.hu

Eb 2024: "Halvány Szoboszlai, lagymatag magyarok, Rossiék horrorvédekezéssel kaptak ki" - svájci és nemzetközi lapszemle
Így látták a svájci és a nemzetközi portálok a szombati Magyarország-Svájc Eb-csoportmeccsen történteket. Lapszemle.
Ki lesz az új edző?
Feczkó Tamás távozása óta több edzővel is tárgyalt a Kisvárda, de egyelőre senkivel nem született megállapodás.