„Varázslatos válogatott; elsöprő győzelem; a magyarok a meccs végét várták” - német lapszemle

A német lapok a saját válogatottjukat dicsérik a Magyarország elleni 5-0-s győzelem után a Nemzetek Ligájában, valamint Julian Nagelsmann taktikáját emelik ki. A mieink kapcsán azt említik meg, hogy az első félidő elején voltunk méltó ellenfelei Németországnak és a hajrában már a meccs végét vártuk
Csakfoci.hu 2024. szeptember 8., vasárnap 10:31
Szerző: Csakfoci.hu 2024. szeptember 8., vasárnap 10:31

A Kicker arról ír, hogy a németek megérdemelten nyertek ilyen arányban is, míg Musiala és Wirtz ragyogott.

„A magyarok a 2022-es Nemzetek Ligájához hasonlóan ismét bosszantani akarták a favoritot" - írja a lap. Majd hozzáteszi: a német válogatott az első félidő közepén rákapcsolt és végig uralta a meccset, a magyarok nem sok ellenállást tanúsítottak.

A Sport Bild szerint több mint sikeres volt a német válogatott új korszakának kezdete.

„Miután az első félidőben még volt egy kis homok a német fogaskerekekben és a magyarok némi ellenállást mutattak, a második félidőben megváltozott a játék. 23 percen belül a Nagelsmann fiúk négy gólt szereztek, és ezzel megszerezték az szövetségi kapitány korszakának legnagyobb győzelmét. Különösen Jamal Musiala tűnt ki három gólpasszával és góljával. A német csapat építhet erre a győzelemre, még akkor is, ha itt-ott még sok munka vár a csapatra."

A mienkről azt írja a lap: "A magyarok a hajrában a meccs végét várták, alig sikerült nekik valami, és szinte csak hátul voltak. "

A Die Welt csak a német válogatottal foglalkozik, elsöprő győzelemről írnak és szerintük varázslatosan játszott a csapatuk.

„Öt gól, gyors tempójú futball és boldog szurkolók - a labdarúgó-válogatott a lehető legjobban kezdte a Nemzetek Ligáját. A Magyarország elleni 5-0-s győzelem ragyogó kezdés volt, és jöhet a csúcsmeccs a hollandok ellen.”

A Süddeutsche Zeitung kiemelte, hogy a visszavonult sztárok nélkül is kreatívan játszottak a németek és megérdemelték a fölényes sikert a magyarok ellen. Hozzáfűzték, hogy a Nationalelf dolgát jelentősen megkönnyítette az ellenfele is.

Így látták a 0-5-öt a magyar játékosok: "Mindig elkéstünk; elnézést kérünk a szurkolóktól; ez kritikán aluli volt - visszhangok
Bolla Bendegúz, a magyar labdarúgó-válogatott szélsője szerint a németektől elszenvedett 5-0-s vereséggel záruló szombat esti Nemzetek Ligája-mérkőzésen az első 10 perc kivételével "semmi nem működött", de ennek az okait még meg kell keresniük. Balogh Botond és a most debütáló Nikitscher Tamás is elmondta a véleményét.

A Csakfoci aktuális szavazásán az alábbi kérdésre keressük a választ: Sikerül-e javítani a 0-5 után a bosnyákok ellen hazai pályán? Kattints és szavazz itt!

Komárominak magyar kérője is volt
A Puskás Akadémiától a Mariborhoz klubrekordot jelentő összegért szerződő Komáromi Györgynek "volt egy rendkívüli ajánlata" itthonról, de a PAFC nem akarta erősíteni egyik riválisát. (Nemzeti Sport)
Dragan Vukmir
Vukmir újra kispadot kapott
Dragan Vukmir vette át a szerb másodosztályú Radnički Sremska Mitrovica vezetőedzői posztját.
Sallai Roland
Sallai Roland klubot váltott, a magyar válogatott támadó a Galatasaray együtteséhez igazolt a Freiburgtól.