Fotó: ujpestfc.hu

Vignjevic az Újpest-meccs utolsó 30 percéről: "Egyesek azt gondolták, hogy nem kell védekezni"; Szabó: "Amíg edzéseken jól felmondtuk a leckét, addig most nem sikerült" – edzői értékelések

Az NB I 10. fordulójának szombati játéknapján három mérkőzést rendeztek - így értékelték a vezetőedzők a látottakat.
Csakfoci.hu 2023. október 21., szombat 21:09
Szerző: Csakfoci.hu 2023. október 21., szombat 21:09

Kisvárda–Mezőkövesd 2-1

A mérkőzésről ide kattintva olvashatsz bővebben!

Mátyus János (Kisvárda): – Tipikus rangadó volt, még ha kiesési is. Két, nagyon hasonló játékerejű csapat játszott ma egymás ellen. Be kell lássuk, az ellenfél jobban kezdte a találkozót, de szerencsére talpra álltunk és egy szép akció után a második gólunk is megjött. A második félidő lecsordogált, pontosabban ezt így is lehetett látni kívülről, de nekünk óriási feszültség és hatalmas izgalom volt, most pedig annál nagyobb boldogság. Mind a három meccsen jobban játszottunk az első félidőben, mint ma, a Mezőkövesd előtt le a kalappal, nagyszerűen felkészített társaságról volt ma szó, ezért ránk tudta erőltetni az akaratát. De tudtunk változtatni, megújulni, meg tudtuk szokni a hazai közeget és ennek is volt köszönhető a győzelem. Egy szép barátság első fejezete lehet ez. Olyan lelki gát alól szabadultunk fel, hogy jövő héten még jobban fogunk játszani és el fogunk kezdeni gyűjtögetni még több pontot. (M4 Sport)

Kuttor Attila (Mezőkövesd): – Érdekes módon nem tudom bántani a csapatomat, amit elterveztünk, azt megvalósítottuk. Komoly lehetőségeink voltak, vezettünk is. Persze a hiba benne van a játékban, a mi jelen helyzetünkben pedig pláne, de valahogy azt érzem, hogy mindenki megtett mindent, csak ezek az apró dolgok, amik egyes szituációban döntenek és megfordítják a meccset, azok egyelőre nem állnak mellénk. Mindig elismertem, ha nem volt sanszunk a győzelemre, vagy nem volt reális esélyünk a pontszerzésre, de most volt. Azt szeretném, ha a csapatom versenyképes legyen, és ma az volt. Az első 28 perc játékára, és arra a mentalitásra is lehet építeni, amit ma képviselt a csapat, ebben kell továbblépni és fejlődni abban, hogy a hibákat kiküszöböljünk. A rajtunk kívül álló dolgokkal nem tudunk foglalkozni, csak azzal, ami rajtunk múlik. Egy véletlen győzelem tudna segíteni, de minket egyelőre nem segít semmi. Ez a sport, nem mindig fent van az ember, valamikor lent, de erősnek kell maradni, dolgozni, és ha hiszünk benne, és tudjuk fejleszteni ezt a teljesítményt, akkor lehet esélyünk a későbbiekben. (M4 Sport)

ZTE FC–Paksi FC 2-5

Boér Gábor (ZTE): – A szünet előtt terveztem, hogy cserélünk a félidőben, de aztán a két lőtt gól miatt mégsem változtattam. Azt gondoltam, hogy az olyan erőt ad a csapatnak, hogy a második játékrészben ezt tudjuk folytatni, ennek ellenére úgy jöttünk ki a szünetről, hogy egy pontrúgás után gólt kaptunk. Három gólt kaptunk szögletből, ez nagyon sok, ez lenyomta megint a csapatot, nem bírtunk ebből felállni. A játék minden elemében felülmúlt minket a Paks, de leginkább a párharcokban, azokban az 50-50-es labdákban, amikre készültünk, a hosszú labdát utáni lepattanókat szinte mind ők szedték fel és abból tudtak építkezni. Rengeteg terület van, ami problémás volt, az egyik, hogy nagyon sok egyéni hiba tarkította a játékunkat, de nemcsak hátul, hanem a középpályán is rengeteg labdát eladtunk, olyan könnyű labdákat szórtunk el, ami eddig nem volt jellemző. Mindent elrontottunk ma. Amit felépítettünk, azt most szépen leromboltuk ebben a 90 percben, meg kell nézni, ennek mi az oka, valószínű több összetevős. Ez egy nagyon nagy pofon. (M4 Sport)

Bognár György (Paks): – Nem éreztem olyan komolyabb pillanatot, amikor veszélyben lett volna a győzelmünk. Nyilván 3-0-s vezetésnél két gólt kapni nem jó, de szerencsére jött a félidő és tudtunk egy új meccset kezdeni. Azért is cseréltünk hármat, kicsit más típusú játékosokkal, de azért a játékunk végig ült, az első és a második félidőben is többet voltunk az ellenfél térfelén, ebből adódóan rengeteg pontrúgásra számítottunk, és a ZTE nem védekezi le túl jól a védő pontrúgásokat, így nagy hangsúlyt fektettünk a szögletekre. Nagyon nagy a konkurencia, és a második félidőben egy másfajta mentalitás kellett, ezért cseréltem le Skribeket, akivel elégedett voltam, csakúgy, mint Bekével, de a csapatjáték szempontjából szükség volt változtatásra. Egy megnyert meccs volt gyakorlatilag az első félidő végén, de aztán a 3-2 figyelmeztető jel volt számunkra, úgy éreztem, hogy Bödével és Hahnnal jobban elöl tudjuk tartani a labdát. Picit mást játszunk, mint az előző években, de az a közösség, az a mentalitás, ami már az elmúlt 15-20 évben is jellemezte a csapatot, az most is megvan. Ez nagy erőt ad, nagyon jó kiindulópont. (M4 Sport)

Újpest FC–Kecskeméti TE 5-3

Nebojsa Vignjevic (Újpest):A mérkőzés előtt beszéltünk arról, hogyan tudjuk felvenni a Kecskeméttel a harcot, itt elsősorban a sebességre utaltam. A KTE ma is azt hozta, amit szokott: egy nagyon harcos, kontaktokban gazdag meccset. Az első gólunk abszolút a sebességnek, a jó keresztlabdának és a jó érkezésnek volt köszönhető. Ezek a jó döntések jellemezték a játékunkat 60 percig, utána mintha egy teljesen másik mérkőzést kezdtünk el volna nézni.

Egyesek azt gondolták, hogy nem kell védekezni, könnyű labdákat szórtunk el, nagyon tanulságos időszak volt. Ez az, amit a kezdetektől mondok, hogy nem szabad elkövetni. Nem szabad leülni és elengedni egy meccset. Kész szerencse, hogy ekkora előnnyel mentünk neki az utolsó harminc percnek.

- Nem véletlen kérek mindig fegyelmet a csapatomtól. Tudom, hogy nehéz végig megtartani a koncentrációt, az erőnlétet, de ez a feladatunk, ezen kell dolgoznunk. Az jó érzés, hogy a Ferencváros elleni derbi előtt látjuk, mire vagyunk képesek, min kell még változtatni, csiszolni. Gratulálok azért természetesen a játékosoknak, hiszen a szurkolóknak öröm volt nézni a mai meccset. A 60. perc után arra próbáltam ösztönözni a játékosokat, hogy küzdjenek tovább, mert egyáltalán nem úgy játszottak, mint egy valódi csapat. Az utolsó 30 percben nagyon sokat egyénieskedtek, ezzel megkönnyítettük az ellenfelünk helyzetét, elkezdtünk szétesni, sok labdát veszítettünk és a védelem sem állt a helyzet magaslatán. Azt kértem, hogy gólra törően játsszunk, ne csak imitáljuk a futballt. Sajnálom a három bekapott gólt, ebből lehet okulni, remélem ebből tanulnak a játékosok. Azt hiszem, hogy a Ferencváros ellen egy teljesen másik mérkőzésre kell számítanunk. Mi is láttuk, hogy a Ferencváros kétarcú csapat, ha az NB I-re és az európai kupaporondra nézünk. Nyilván nem könnyű nekik három naponta pályára lépni úgy, hogy egyszer egy nemzetközi, egyszer pedig egy magyar csapat az ellenfél. Abban biztos vagyok, hogy erre a meccsre mindkét csapat felszívja magát, és mindkét együttes nagyon motivált lesz. (M4 Sport/kecskemetite.hu)

Szabó István (KTE):Összességében kell tekinteni egy mérkőzést, nagyszerű csapat az Újpest, de 0-0-nál és 1-0-nál is nekünk volt helyzetünk. Ők azért állnak ott, ahol, mert ezeket a helyzeteket kihasználták, mi pedig nem. A második félidőben nagyon komoly rövidzárlatunk volt, komoly vereségbe is belefuthattunk volna, talán abban bízhatunk, hogy nem adtuk fel, dolgoztunk végig. Kétség nem fér hozzá, hogy az Újpest jobban játszott, gratulálok nekik.

Tudtuk, hogy rendkívül erősek átmenetekben, erre készültünk folyamatosan, de amíg edzéseken jól felmondtuk a leckét, addig most nem sikerült.

- Ennek az okait meg kell fejtenünk, majd hétfőn a játékosoknak át kell adni az elemzés tapasztalatait. Nem lehetünk elégedettek, mert öt gólt kaptunk, az nagyon sok. Ugyan támadóbb felállásra váltottunk, de a második félidőt érthetetlen, ahogyan kezdtük. Sok volt a ki nem kényszerített hibánk ezen a napon, amit az Újpest rendre kihasznált. (M4 Sport/kecskemetite.hu)

Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)