Fotó: ujpestfc.hu

Vignjevic: "Paradox, hogy a Diósgyőr pont most nem lőtt gólt", Kuznyecov: "Mindent megbocsájtok, de egyet elvárok" - értékelések

Így értékelték az NB I-es vezetőedzők a Mezőkövesd-ZTE (1-2), az Újpest-Diósgyőr (2-0) és a KTE-Paks (1-1) mérkőzést.
Budai László 2023. október 7., szombat 21:25
Szerző: Budai László 2023. október 7., szombat 21:25

Mezőkövesd-ZTE 1-2

A mérkőzés összefoglalója

Kuttor Attila (Mezőkövesd): - Muszáj voltunk változtatni, mert az első félidő nagyon nem nézett ki jól. Utána jobban néztünk ki, de nem érdemeltünk pontot, mondom ezt úgy, hogy 1-1-nél meccslabdánk volt. Egyénileg dobunk olyan dolgokat, ami nem indokolt. Pakson is kezünkben volt a meccs, nem azt mondom, hogy szétfocizzuk az ellenfeleket, de megvan a lehetőségünk a győzelemre, sajnos azonban nem éltünk vele.

Boér Gábor (ZTE): - Mindenben jobb volt a ZTE az ellenfélnél, akár a labdabirtoklást, a helyzetek kialakítását vagy a mentális erőt vesszük. Sokkal korábban is lezárhattuk volna a mérkőzést. Az első félidőben kimondottan jól futballoztunk, semmi lehetőséget nem engedtünk a Kövesdnek, megvoltak a lehetőségeink az előnyünk növelésére. A második félidőben is jól reagáltunk, hogy a Kövesdnek az eredmény miatt jönnie kellett előre.

Nagyon kellett már a csapatnak ez a siker, nagyon sokat dolgoztak a srácok érte, meg is érdemlik. Amikor ilyen sok idő eltelik két győzelem között, az komoly sebeket hagy a fejekben, lelkekben. Most kicsit tudunk fújni, de sok feladat vár még ránk.

Újpest-Diósgyőr 2-0

Nebojsa Vignjevic (Újpest): - Semmi hiányérzetem nem maradt. Egy valamit szeretnék rögtön kiemelni, ami megérintett. A szurkolók már hétfőn-kedden elkezdtek készülni, és olyan atmoszférát teremtettek, ami fantasztikus volt. Azt mondtam a meccs előtt a játékosoknak, hogy a DVTK-nál nem számít, hogy hazai pályán vagy idegenben játszik, azt játsszák, amit akarnak, emiatt nagyon agresszívan kell beleállni. A meccs első harmadában ez az agresszivitás nem volt a pályán, a Diósgyőr nagyon ránk jött, és még ha volt is gólhelyzetünk, nem voltam elégedett, emiatt úgy éreztem, hazárdjátékot játszunk. A második félidőre sokkal agresszívabban jöttünk ki, 1-0 után még jobban küzdöttünk, amire szükség is volt, mert a DVTK veszélyes csapat.

Érdekes és paradox, hogy ma nem kaptunk gólt, ehhez kellett, hogy Banainak nagy bravúrjai legyenek és néha szerencsénk is volt. Azért paradox, mert a DVTK ellenünk teremtette a legtöbb gólhelyzetét, és most volt, amikor nem tudott betalálni. Két gólt lőttünk, három pontot szereztünk, jól állunk a tabellán, minden rendben van.

Kuznyecov Szergej (Diósgyőr): - Gólokat kellett volna lőni a helyzeteinkből, mert a futballt gólokra játsszák, és akkor minden rendben lenne. Ezzel együtt jó mérkőzést láttunk ma, mert két jó csapat találkozott. Fontos volt, hogy ki szerzi meg az első gólt, ez befolyásolta a játék képét, és ez az ellenfélnek sikerült. Nem beszélünk az előtte történtekről, a lesről, a bírókról, hogy szöglet volt vagy nem volt szöglet. Az a lényeg, hogy a folytatásban megpróbáltunk helyzeteket teremteni, gólokat lőni, egyenlíteni, majd nyerni, ám hibáztunk a második gól előtt, mert középen próbáltuk megjátszani a labdát a pálya széle helyett. Tudtuk, hogy az ellenfélnek gyors támadói vannak, akik kegyetlenül kihasználták a kontrát, így lett az eredmény 2-0.

Elmondtam a srácoknak, hogy mindent megbocsájtok, mert minden megtörténhet a futballban, de egyet elvárok, hogy a szurkolóink lássák rajtuk, hogy az elsőtől az utolsó pillanatig mennek. Ez nem azt jelenti, hogy nem akart volna eléggé valaki, hanem ilyen nehéz helyzetben mindig pluszt kell beletenni. Mert egy győzelemhez mind a 11 pályán lévő játékosra szükség van. Ha ez lesz a legrosszabb meccs ebben a magyar bajnokságban, akkor elmondhatjuk, hogy elég jó színvonalú az OTP Bank Liga.

- Bevállaljuk a támadó focit akkor is, ha tudjuk, hogy az nagy rizikóval jár. És néha az élet nem segít, mert egészen másként is alakulhatott volna ez a mérkőzés. Most kielemezzük a találkozót, majd elkezdjük a felkészülést a következőre, sok munka vár ránk. A mai eredmény megmarad a történelemkönyvekben, azon már nem tudunk változtatni. De a második körben még nagyobb győzni akarással várjuk az Újpestet Diósgyőrben. (dvtk.eu)

Kecskemét - Paks 1-1

Szabó István (Kecskemét):Az első félidőt érzésem szerint nagyon jól kontrolláltuk. Jól futballoztunk, széleket meg tudtuk bontani. Helyzetünk nem volt sok, de ígéretes lehetőségeink igen, gondolok itt például Vágó fejesére. A második félidő rendkívül kiegyenlített volt, ekkor csapatként működtünk nagyon jól. Kaptunk egy gólt, és a mi helyzetünkben alighanem sok csapat összezuhant volna. Mi nem tettük. Egyénileg és csapatként is mindig fejlődni kell, mi megmutattuk, hogy van bennünk tartás. Gyűrte egymást a két csapat, a végén akár a Paks is betalálhatott volna, de összességében igazságos a döntetlen. Egy jó Paks ellen szereztünk pontot, ez a jövőre nézve bíztató. (kecskemetite.hu)

Bognár György (Paks): A játék képe alapján igazságos döntetlen született, bár a mérkőzés végén volt még két lehetőségünk. Brusztos találkozót játszottunk, futball nem nagyon alakult ki, inkább csak időszakosan. Küzdelmes meccs volt, nem vagyok elégedetlen, ilyen is van, nem lehet mindig jól játszani. Ha a végén úgy alakult volna, hogy mi nyerünk, akkor is azt mondta volna, a döntetlen lett volna a realitás. Osváth szép gólt lőtt, jól eltalálta. Ma nem játszottunk jól, de a csapategység működött, védekezésben szereztünk sok labdát, azokkal nem tudtunk most mit kezdeni. Főleg az első félidőben volt passzív a játékunk, ami a másodikra feljavult. Sok jó játékosunk van, tudunk variálni, cserélni. (paksifc.hu)

DAC
Már nem Skrtel a sportigazgató
Szeptember közepén érkezett, valamivel több mint egy hónap után távozott a DAC sportigazgatói pozíciójából a korábbi klasszis védő, Martin Skrtel.