Fotó: ujpestfc.hu

Vignjevictől megkérdezték, benyújtja-e a lemondását, Kuznyecov: "Mint a kisgyerekeknek, megmutatjuk, hova kell állniuk és elfeledkeznek róla" - edzői értékelések

Az NB I 17. fordulójának szombati játéknapján három mérkőzést rendeztek - így értékelték a látottakat a vezetőedzők.
Nyikes Zoltán 2023. december 16., szombat 21:13
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. december 16., szombat 21:13

Fehérvár FC–Paksi FC 3-0

A mérkőzésről ide kattintva olvashatsz bővebben!

Bartosz Grzelak (Vidi): – A mérkőzés előtt beszéltünk a Paks erősségeiről, például, hogy párharcokban kifejezetten jók, és arról is, hogy két különböző stílusú csapat lép ma pályára. A mi célunk az volt, hogy a "Vidi-focit" játsszuk, hiszen a Paks erősebb a saját stílusában, mi pedig szintén a sajátunkban, ezt akartuk kihasználni, például azt, hogy tartsuk a labdát és ne hosszú labdákkal operáljunk. Jól kezdtünk, majd egy fantasztikus gólnak köszönhetően gyorsan vezettünk 2-0-ra, de egy ilyen ellenféllel szemben soha sem nyugodhatsz meg. A második félidőre is erősen jöttünk ki, a nyugalom és a koncentráció jellemzett minket ekkor. Nagyon büszke vagyok arra, ahogy a játékosok menedzselték ezt a meccset, nagy szívvel játszottak a pályán is. Egy fantasztikus időszak van mögöttünk, ezt kell majd folytatnunk. Ez még nem az az időszaka a bajnokságnak, amikor kiosztják az érmeket, vagy eldől a bennmaradás kérdése. Most két hét jól megérdemelt pihenő vár a játékosokra, amire egyéni edzésprogramot kapnak, majd két hét edzőtábor következik Horvátországban, ahol jó ellenfelek ellen fogunk megmérkőzni. A cél, hogy fentnartsuk ezt a tempót és formát és ne felejtsük el, hogy három idegenbeli találkozóval folytatjuk a tavaszt. Ez volt a legjobb meccsünk, amióta átvettem az irányítást, de ilyen teljesítményre van szükség ahhoz, hogy egy Paks szintű csapatot le tudjunk győzni, örülök, hogy ez most jött ki a pályán. Sok jó mérkőzésünk volt ezen kívül is, de nem mindig párosult ponttal, pontokkal, viszont hétről hétre fejlődik a csapat. Elégedett vagyok a csapat fejlődésével - mondta Grzelak, akinél arra is rákérdeztek a sajtótájékoztatón, hogy jelent-e az valamit, hogy a Vidi-öltözőből már a Bajnokok Ligája-himnusz zenéje szűrődött ki. - Ennek nincs jelentősége - fogta rövidre Grzelak.

Bognár György (Paks): – Megérdemelten nyerte meg a Vidi a mérkőzést, jobban játszott, de mi is elértük a célunkat, 145 fiatal percet szereztünk, amire szükségünk volt. Még labdába sem értünk és már vezetett a Vidi. A fókuszban az volt, hogy a fiatalok a pályán legyenek és minél több percünk legyen, nem a legjobb csapatunkkal kezdtünk. Rutintalan volt a védelem, majd Szabó János is megsérült és még az ő rutinja is kiesett hátulról, neki a combhajlító izma szakadt el. Ezért volt az, hogy a szünetben Szappanost cseréltük be, hogy legyen valami rutin is a pályán, irányítani kellett a védelmet, főleg, hogy ebben az összetételben még sosem játszottunk. Ha a sérültjeink rendben vannak és a legjobb csapatomat állítom ki ma is, akkor élesebb lett volna ez a mérkőzés, de a végére hagytuk ezt, szükségünk volt erre, úgy voltunk vele, hogy ameddig tudjuk, addig húzzuk, de ma nem tudtunk kibújni alóla, mert az elszámolásnál majd ez kell. Egy kicsit furcsa, mert a versenyegyenlőséget át kell gondolni a jövőben. Az én csapatomba be kell tenni a fiatalokat, mert szükségünk van a központi támogatásra, a másiknak pedig nem. Hol itt a versenyegyenlőség? Ezen el lehet gondolkodni!

A paksi edző elejtett még két kritikus gondolatot az M4 Sporton is, az elsőnél a játékvezetést vehette célba: „Egyet tudok érteni a Vidi-szurkolókkal is – bár semmi köze nem volt a végeredményhez –, mikor kiabálták, hogy »Hülye vagy! Hülye vagy!«, azt eléggé magaménak éreztem.”

Majd amikor már a bajnokság második feléről beszélt, visszatért a fiatalpercekre, amit összefüggésbe hozott ezzel a vereséggel. „Nyilván tavasszal is küszködni fogunk a fiatalpercekkel, mert ha ezt figyelembe kell vennünk, akkor nem a legjobb csapatunk van a pályán – mint ahogy ma sem" – zárta a szakember.

Kisvárda–Újpest 4-0

Feczkó Tamás (Kisvárda): – Szeretném megköszönni a játékosok családtagjainak a segítségét erre a mérkőzésre, valamint az összes pályamunkásnak, hogy ennyit dolgoztak azért, hogy mi tudjunk edzeni. A klub minden alkalmazottja hozzátett a sikerhez, örülök, hogy a játékosok is átérezték, tudta mindenki, hogy mekkora a tét számunkra és más motivációs szinten játszottunk, mint az Újpest. 0-0-nál ők kihagyták az ajtó-ablak ziccerüket, mi berúgtuk, az döntő momentum volt. Taktikus, fegyelmezett játék volt az első félidőben, mindkét csapat jól felkészült a másikból, majd a szünet után nem úgy jöttünk ki az öltözőből, hogy őrizni akarjuk az 1-0-t, hanem meg akarjuk rúgni a további gólokat is. Sikerült is betalálni a szünet utáni első percben, ez döntő faktor volt. Minden edzésen és minden nap motivált és jó játékosokkal dolgozhattam, de nem minden meccsen jött ez ki, hiszen nagyon nagy a tét, nem lehet hibázni. Minden meccset úgy kezdünk, hogy nagyon koncentráltak legyünk és meg kell nyerni, ez nem mindig sikerül, de annak örülök, hogy 5 meccsen 7 pontot szereztünk és két győztes meccsünkön három és négy gólt rúgtunk, ami nagy dolog az életünkben. Egy edző feladata, hogy minden játékosból kihozza a maximumot, ezt próbáljuk. Nagyon jó teljesítmények voltak, a védelemben is jól játszik Széles és Jovicic, igaz, hogy ma három ziccere volt az ellenfélnek, de Lucas szerepe óriási szerepe volt ma is. (M4 Sport)

Nebojsa Vignjevic (Újpest): – Beszéltünk erről korábban, és beszélhetünk erről a mostani mérkőzés esetében is, ugyanazokkal a problémákkal szembesültünk, mint a korábbi meccseken. Nagyon könnyen kapunk gólt, ugyanakkor elpuskázzuk a helyzeteinket. Az első kapott gól előtt volt egy-két ziccerünk, de utána gólt kaptunk és megváltozott a játék képe. Így alakult az elmúlt 6-7 mérkőzés, aminek megvan az oka, ezzel mi tisztában vagyunk, de ez nem indok és nem alibi arra, hogy elveszítsük a találkozót. Gratulálok a Kisvárdának, ők akarták jobban a győzelmet. Elpuskáztuk a lehetőséget két méterre a kaputól, egyáltalán nem jöttünk ki jól az egy az egy elleni szituációkból, akár az ellenfél játékosával, vagy kapusával szemben volt. Nem tudjuk lezárni a támadásokat, ugyanez volt az előző meccseken a forgatókönyv. Néha sikerült ezt orvosolnunk, de úgy tűnik, ez a helyzet egyre sűrűbben fordul elő és a kihagyott lehetőségek egyre feszültebbé teszik a játékosokat. A Kisvárdának az első félidőben nem is volt ilyen egy az egy elleni játéklehetősége a kapunk előtt, aztán pedig hirtelen betaláltak. A könnyű kapott góloknak megvan az oka - mondta Vignjevic, akit megkérdeztek arról, hogy gondolkozik-e a lemondásán, és hogy maga mellé tudja-e állítani az öltözőt a jövőben. - Örülök, hogy eljutottunk ennek az évnek a végére. Beszéltem korábban arról, hogy valami megváltozott az öltözőben, a légkör nem ugyanolyan, mint korábban, valamint a játék és az eredmények sem. Sokkal jobb stratégiát kell kidolgoznunk a következő szezonra és bízom benne, hogy javulni fog a helyzet. Úgy érzem, az öltöző velem van, hiszen korábban, amikor jobb eredményeink voltak, akkor is ugyanez az öltöző volt. Tudjuk az okát, hogy miért nem vagyunk sikeresek, nem a mérkőzésekről, hanem az elhibázott stratégiáról van szó, ezen kell javítanunk. (M4 Sport)

Diósgyőri VTK–MTK Budapest 3-3

Kuznyecov Szergej (DVTK): – Örültünk, hogy tudtunk fordítani, bosszant, hogy ennyire fegyelmezetlenül és gyengén szereplünk a pontrúgásoknál, amikor ezt átbeszéljük és elmondjuk. Mint a kisgyerekeknek, megmutatjuk a papíron, hogy hova kell állni és elfeledkeznek róla, természetes, hogy bosszant. Az, hogy volt karaktere a csapatnak, tudott változtatni és nyomni, az jó jel, de nem elég csak akarni. Érthetetlen módon egy belső védő becsúszik úgy, hogy odaadja az ellenfélnek a labdát. Régen úgy tanították, hogy becsúszásnál az embert a labdával együtt ki kell tenni oldalra. Hihetetlen dolgok ezek, amiket nagyon nehéz elviselni. Fordulatos, nézőszórakoztató meccs volt, az edzők számára nem annyira, az edzők inkább infarktust kaptak. Ez egy magas színvonal, ahol profik játszanak, nem lehet ilyet megengedni. A mentalitáson kevésbé nehéz változtatni, a minőségen sokkal nehezebb. Utóbbinál csak egy út van, elengedni azokat, akik nem bírják és hozni olyanokat, akik reméljük, hogy magasabb szinten tudnak futballozni. Februárban, egy nagyon hideg hónapban hat mérkőzésünk lesz, erre fel kell készülnünk. Nagyon nehezen tudunk igazolni, reméljük el tudunk engedni pár játékost és a helyükre hozni mást. Minden csapatrészbe szeretnék játékost igazolni, meglátjuk, hogy fog sikerülni. Ingyen játékost nehéz találni, mindenkinek szerződése van, mi pedig fizetni nem tudunk. (M4 Sport)

Horváth Dávid (MTK): – Elégedett vagyok, főként a játékosok hozzáállása, helyenként pedig a mutatott játékuk miatt. Erőn felül teljesítenek így az év végén, főleg azok, akik dupla terhelésnek (válogatott, U21-es válogatott) vannak kitéve ebben az évben. Kata Mihály leszakadt lábkörömmel, zúzódásokkal vállalja a játékot, így tud 75 percet kimagaslóan játszani. Hullámvasút volt ez a meccs, megbecsüljük ezt az egy pontot. Talán az első félidőben mi, a másodikban a hazaiak voltak jobbak, nincs bennem hiányérzet. Az ősszel volt egy hullámvölgyünk, amiből jól kijöttünk, minden csapat életében van ilyen kivétel nélkül az NB I-ben, az a fontos, hogy akkor észnél legyünk, akkor kell higgadtan, jól kezelni ezeket a helyzeteket. Partnerek a játékosok, megérdemlik a pihenőt. Most tartunk egy elemzést, az biztos, hogy Bobál Dávidot pótolni kell, hiszen a tavaszi szezonban sem fog tudni pályára lépni. (M4 Sport)

Ez sem mindennapos: Négy Újpest-játékos is viselte a csapatkapitányi karszalagot Kisvárdán
Nagy utat járt be a karszalag az első perctől az utolsóig a szombati bajnokin.