Fotó: fradi.hu

Zachariassen elárulta, min múlt a Fradi BL-szereplése az elmúlt években: "Olykor már én is magyarnak érzem magam"

Zachariassen a pályafutása végéig szívesen maradna Magyarországon, de hosszabb távon Norvégiában képzeli el a jövőjét.
Nyikes Zoltán 2024. szeptember 20., péntek 16:54
Fotó: fradi.hu
Zachariassen a pályafutása végéig szívesen maradna Magyarországon, de hosszabb távon Norvégiában képzeli el a jövőjét.
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. szeptember 20., péntek 16:54

A norvég Kristoffer Zachariassen három éve igazolt a Ferencvároshoz a Rosenborgtól, de személyiségével és játékstílusával gyorsan belopta magát a szurkolók szívébe. A középpályás a digitális Zöld és fehér magazinnak adott exkluzív interjút, amiben szóba kerültek a kezdeti nehezebb hónapok, hogy melyik poszton tudja a legjobb teljesítményt nyújtani, illetve az is, hogy az edzők közül kivel találta meg legjobban a közös hangot a Fradinál.

A fradi.hu által szemlézett interjút azzal a felvetéssel indult, hogy a Fradi-szurkolók között szinte nincs is olyan, aki negatívan nyilvánulna meg Zachariassenről, akinek a hozzáállására sosincs panasz.

– Ennek nagyon örülök, hogy így látják. Ugyanakkor úgy érzem, nem teszek semmi különlegeset, csak mindig igyekszem a maximumot nyújtani a pályán. Szerintem ezt látják és értékelik a drukkerek, akikkel nagyon jónak tartom a kapcsolatom – válaszolta a norvég játékos, akit azonban még az elején jobban "megtaláltak" a Fradi-drukkerek. Kérdés, hogy mi változott a három év alatt. – Nem tudom, a foci már csak ilyen, olykor jó, olykor rosszabb periódusaid vannak. Az első év, mikor először igazolsz külföldre sosem egyszerű. Nagy volt a változás, új csapatba, új környezetbe, új kultúrába kerültem, minden más volt, mint Norvégiában. Idő kellett, hogy hozzászokjak, de úgy érzem karácsony után javult a helyzet.

Egyre jobban megtalálta az edző az ideális helyem a pályán, én is egyre jobban beilleszkedtem. A bajnokságot, a klubot is most már sokkal jobban ismerem, mint akkor, a csapatot, a játékosokat, a szurkolókat. Olyannyira, hogy olykor már én is magyarnak érzem magam. Három év alatt megszerettem a klubot, Budapestet, szeretünk itt élni. Otthon érezzük magunkat.

Zachariassen elárulta, a hazai, telt házas meccsek hangulatát szereti a legjobban a klubnál.

– A Tábor előtt betalálni felejthetetlen érzés. Sosem felejtem a Monaco, vagy akár a Fiorentina elleni rendkívül fontos, európai kupa-továbbjutást érő találatomat – mondta a támadó középpályás, majd kitért arra, hogy melyik poszton tud a legjobban teljesíteni. – Szélsőként, vagy a 10-es pozícióban a csatár mögött szeretek a leginkább játszani.

Igazából mindegy melyik poszt ezek közül, viszont azt szeretem, ha meccsről meccsre bizonyíthatok egy helyen és nem váltakozik hétről hétre. Sztanyiszlav Csercseszovval nagyon jól kijöttem. Az általa kialakított játékrendszer már jobban illett az én játékomhoz, többször értem oda a kapu elé is.

A 30 éves játékos hozzátette, nagyon boldog volt, amikor a Fradi megkereste, úgy érezte ideje váltani, kipróbálnia magát külföldön.

– Tökéletes következő lépcsőfoknak tűnt a karrieremben. Tokmacot ismertem korábbról, alaposan elbeszélgettünk az itteni körülményekről. Nagyon vonzott, hogy a Bajnokok Ligája-, vagy Európa-liga-selejtezőben küzdhetek a főtábláért, kevés klubnál van erre a lehetőség rendszeresen. Az FTC egy nagy klub, rengeteg minőségi játékossal. Ebben a környezetben megvan a lehetőség arra, hogy napról napra fejlődj. Érdeklődtek irántam más klubok is, de a Fradival már kapcsolatban álltam és csak erre az átigazolásra koncentráltam – folytatta a játékos, akit teljes mértékben támogatott családja a klubváltásban. – Nem volt egyszerű a klubváltás valóban, hiszen a menyasszonyom akkoriban terhes volt. Kiürítettük az apartmanunkat Trondheimben, visszaköltöztünk Bergenbe, ott megszületett a kislányom, majd háromhetesen már ő is utánam jöhetett az anyukájával Budapestre. Azóta már oviba jár itt, angolul tanul, s tud néhány magyar szót is, van ugyanis magyar csoporttársa pár. Például mikor megkérem este: menjen fogat mosni, azt szokta válaszolni, ha durcás, hogy „nem”.

Zachariassen megemlítette, hogy a Fradinál minden eddigi edzőjével megtalálta a közös hangot.

– Mindenkitől tanultam valamit. Sztanyiszlav Csercseszov rendszerben gondolkozott, ő kicsit válogatott szövetségi kapitány fejjel látta a dolgokat. A másodedző vezényelte le az edzést, Sztaniyszlav pedig inkább meccselt. Dejan Sztankovics az egész pályát uralni akarta, egy az egy elleni csatákat erőltette. Jansen ismét rendszerben gondolkodik, labdavesztés után azonnal visszaszerezni azt, úgy gondolkodjunk, helyezkedjünk, hogy ez minél gyorsabban sikerüljön – és hogy mi kellene ahhoz, hogy újra felcsendüljön a BL-himnusz a Groupama Arénában, vagy a Puskás Arénában?

Olykor egy jó csapat sem elég, kell nagyon sok szerencse is. Hogy olykor az ellenfénél kifelé pattanjon a labda a kapufáról, nekünk pedig befele. Sokkal többön nem múlt az évek során a BL-szereplésünk.

A Fradi játékosa eddig háromszor húzhatta magára a válogatott mezt, legutóbb 2022 novemberében.

– Természetesen minden játékos szeretne minél többször pályára lépni hazája válogatottjában. De ha a mostani norvég nemzeti csapatra nézünk, láthatjuk, hemzsegnek benne a klasszisok, akár az angol Manchester Cityben szereplő Erling Braut Haalandra, akár az Arsenal középpályására, Martin Ödegaardra, vagy a spanyol Atlético Madridba igazoló Alexander Sörlothra gondolok. Sajnos egyelőre papíron erősebbek vagyunk, mint a pályán, de így is rendkívül nehéz bekerülni a válogatott keretbe, de nem vagyok feladós típus, szeretnék még válogatott lenni. Sörloth trondheimi, így őt kicsit jobban ismerem, de Haalanddal és Ödegaarddal csak a válogatott keretösszetartásnál találkoztam és beszélgettem eddig – válaszolta Zachariassen, majd arról is beszélt, meddig tervez Magyarországon maradni. – Pályafutásom végéig szívesen maradnék Magyarországon, de hosszabb távon otthon, Norvégiában képzelem el a jövőmet. Hazaköltözünk majd Sotrára vagy Bergenbe. Családom, vagy apósomék vállalkozásába segítek majd be, a két família 5 percnyi autóútra lakik egymástól. Előtte viszont biztosan befejezem tanulmányaimat a Bergeni Egyetemen, ahol egy évem van hátra közgazdaságtan szakon. De nem tudom, hogy használnám-e is a diplomám, mert nem látom magam irodában dolgozni, ennél aktívabb életet képzelek magamnak.

Olvastad már?
Az Újpest csapatkapitánya: "Együtt ültünk a rakétatámadások alatt Pesiccsel a bunkerben, de nem szeretem a Ferencvárost" – interjú
Jóval több pénzt kereshetett volna akár Ázsiában, akár más kérőinél, mégis Újpesten maradt, erről egy telefonhívással is meg tudták győzni a lila-fehérek csapatkapitányát, Matija Ljujicot. Az NB I góllövőlistáját vezető szerb középpályás a csakfoci.hu-nak elmondta, miért nem finomkodik, ha a Ferencvárosról van szó, hogyan élt át több rakétatámadást együtt a Fradi csatárával, Aleksandar Pesiccsel, miért lett azonnal jóban egyébként horvát csapattársával, Fran Brodiccsal és hogy hogyan zajlik egy reggeli az új újpesti klubvezetéssel. Interjú.
Elolvasom
Neked ajánljuk
Átigazolások
Diósgyőr
Szabadlistára tettek egy légióst
A továbbiakban nem számít Mohammed Rharsalla játékára a DVTK, aki szabadlistára került és megfelelő ajánlat esetén távozhat a klubtól - jelentette be az NB I-es csapat hivatalos oldala.
Soroksár
Eldőlt a 11-szeres válogatott játékos sorsa
További egy évvel meghosszabbította a nyáron lejáró szerződését a Soroksár középpályása, Vass Ádám. A 11-szeres magyar válogatott játékos eddig 59 mérkőzésen lépett pályára sárga-feketében.
Diósgyőr
A sportigazgató az edzőkérdésről és új igazolásokról
Több, az átigazolásokat is érintő témáról beszélt Horváth Csenger, a DVTK közelmúltban kinevezett sportigazgatója.
Tovább az összes átigazoláshoz