Fotó: paksifc.hu

Zaklatott végjáték Fehérváron: A Paks emberelőnyben lőtte a győztes gólt a 96. percben - videók

Látványos fehérvári találat, egy védett és egy értékesített paksi 11-es, majd jött egy hazai piros és hatalmas ziccerek után a vendégek drámai győztes gólja a hajrában. 2-1-re nyert a Paks a vasárnap első NB I-es meccsén.
Csakfoci.hu 2024. szeptember 29., vasárnap 17:28
Szerző: Csakfoci.hu 2024. szeptember 29., vasárnap 17:28

Gyorsan átvette a kezdeményezést a Paks és az első nagy helyzet is a vendégeké volt: a 11. percben, Mezei mélységi passza Ötvös lőtt, de a fiatal Dala azonban bravúrral szögletre tolta a labdát.

Nyomtak a vendégek, de nem túl nagy hatékonysággal, miközben a Vidi elveszítette sérülés miatt Melnyiket. A Paks a kezdőcsapatba bekerült, mindössze 17 éves Győrfi Milán veszélyes lövésével/beadásával riogattak a 34. percben, de Dala megint mentett.

A hajrában Haraszti is kapott egy nagyot, bicegve hagyta el a pályát az ápolás miatt (majd vissza sem jött a szünet után), hogy aztán vezetést szerezzen az ekkora emberelőnyben futballozó hazai csapat! A 45. percben Holender egy hosszú felívelést vett, majd egy pattanás után, 18 méterről óriási gólt ragasztott a vendégkapuba (1-0).

A Paks gyorsan lehetőséget kapott az egyenlítésre: az 50. percben a csereként beállt Windecker állhatott oda egy 11-eshez, de Dala a kapufa segítségével védeni tudott, majd Tóth ismétlését is kiütötte a hálóőr.

A 63. percben a Vidinek is akadt egy nagy helyzete, illetve kapufája, a szintén a padról beszállt Katona lövése nem volt elég pontos és szerencsés, lapos kísérlete a kapufáról jött ki.

A 73. percben Dala Ötvös jó 25 méteres löketét is hatástalanította, majd újabb büntetővel nézhetett farkasszemet. Egy paksi szabadrúgásnál ugyanis Simut könyökéről vágódott le a labda, Karakó játékvezető pedig hosszas VAR-ozás után 11-est ítélt. Ehhez már Ötvös állt oda és higgadtan lőtt a jobb alsóba (1-1).

Nem sokkal később még nehezebb helyzetbe és emberhátrányba került a Vidi, miután Larsen lerántotta Windeckert és megkapta a második sárgáját.

Tüntetett a hazai közönség, hát még akkor, amikor Kinyik egy bodicsekkel állította meg a kapu felé nyargaló Gradisart, de "csak" sárgát kapott. Ekkor már a hazai kispad is talpra ugrott, Kalmár kapott is egy sárgát reklamálás miatt.

Érdekes módon a Vidit tüzelték jobb játékra a történtek, a hajrá inkább a hazaiaké volt, akik több veszélyes kontrát is vezettek. Stefanelli két meccslabdát is kihagyott, majd a másik oldalon Zimonyi előtt adódott óriási lehetőség, de a kapu torkából a léc fölé kanalazott.

Aztán, amikor már azt hitte mindenki, döntetlen lesz a vége, a Paks Windecker pontos lövésével eldöntötte a három pont sorsát (1-2). A Paks emberfórban gyűrte le végül a nagyot küzdő Fehérvárt.

OTP Bank Liga, 8. forduló

Fehérvár FC - Paksi FC 1-2 (Holender 45., ill. Ötvös 75. - 11-esből, Windecker 96.)

Piros lap: Larsen (Fehérvár, 77.)

Fehérvár: Dala – Simut, Serafimov (Katona M., 62.), Larsen, Spandler, Milicevic (Bedi, 53.) – Csongvai, Melnyik (Pető, 35.) – Holender, Gradisar, Stefanelli

Paks: Simon B. – Győrfi, Vas (Silye, 46.), Kinyik, Ötvös, Szabó J. – Papp K., Vécsei (Zimonyi, 67.), Mezei (Varga R., 87.) – Haraszti (Windecker, 46.), Tóth B. (Böde, 67.)

Magyar kapus igazolt külföldre
Bánfalvi Dániel
A Vasas-nevelésű, legutóbb az NB III-as Komáromban védő Bánfalvi Dániel a német ötödosztályú BSV Rehden együtteséhez igazolt.
Ki lesz az új edző?
Feczkó Tamás távozása óta több edzővel is tárgyalt a Kisvárda, de egyelőre senkivel nem született megállapodás.