Kim Rasmussen magyar szövetségi kapitány csapata a második kalapból várta a pénteki, tokiói sorsolást, amelynek során a románokat kapta az első kalapból, így az olimpiai bajnok oroszokat, valamint a világ- és Európa-bajnok franciákat is elkerülte. A montenegróiakat a harmadik, a spanyolokat a negyedik, a szenegáliakat az ötödik, a kazahokat pedig a hatodik kalapból sorsolták a C-csoportba.
A magyarok Szenegál és Kazahsztán csapatával még soha nem játszottak. A spanyolokkal 22 alkalommal találkoztak, hat döntetlen és öt vereség mellett 11-szer nyertek. A románok ellen 98 meccsen kilenc döntetlen, 33 vereség és 56 győzelem a mérleg. Montenegrót három vereség mellett négyszer sikerült legyőzni. Minden csoportból az első három helyezett jut a középdöntőbe, onnan pedig az első két-két csapat kerül az elődöntőbe.
A magyar együttes a középdöntőben a D-csoport továbbjutóival találkozhat.
A magyarok az osztrák válogatott kétszeri legyőzésével jutottak ki a Japánban sorra kerülő 24 csapatos tornára, amelyre november 30. és december 15. között kerül sor Kjúsú sziget három városában: Kumamotóban, Jacusiróban és Jamagában.
Ez lesz a 24. női világbajnokság, és a 22., amelyen a magyar válogatott is részt vesz. A házigazda Japán és az Európa-bajnok Franciaország mellett a világbajnok indulási jogot szerez a jövő évi, tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig selejtezőt játszhatnak, akárcsak a legutóbbi Európa-bajnokság azon két legjobb csapata, amely a vb-n nem kerül a hét közé. A magyarok hetedik helye az Eb-n ilyen szempontból is értékes volt. (MTI)
A női kézilabda-világbajnokság csoportbeosztása:
A: Hollandia, Norvégia, Szlovénia, Szerbia, Angola, Kuba
B: Franciaország, Dánia, Németország, Koreai Köztársaság, Brazília, Ausztrália
C: Románia, MAGYARORSZÁG, Spanyolország, Kazahsztán, Szenegál, Montenegró
D: Oroszország, Svédország, Japán, Argentína, Kína, Kongói DK