A két csapat 17. alkalommal találkozott, tíz orosz és öt magyar győzelem mellett ez volt a második döntetlen. Csütörtökön Asztrahánban 25-19-re győztek a magyarok. Ezúttal is mindkét csapatból hiányzott egy-egy szegedi játékos: a hazaiaktól Bodó Richárd, a vendégektől Dmitrij Zsitnyikov.
A magyarok a meccs elején 3-2-re vezettek, de ezután pontatlan lövéseik miatt hat percig nem találtak a hálóba, így az oroszok három góllal elhúztak. A folytatásban is mozgékonyabb, hatékonyabb volt a vendégcsapat támadójátéka, így a szünetben néggyel vezetett.
A második felvonás elején némileg javult a magyar válogatott védekezése, ezt kihasználva egy 3-0-s sorozattal sikerült felzárkóznia, ám az egyenlítésre nem volt esély, mert egyrészt több büntető is kimaradt, másrészt a mezőnyjáték során az oroszok rendezték a soraikat.
A hajrában is küzdött az egyenlítésért a hazai csapat, a Mikler Roland helyére beálló Székely Márton az utolsó 12 percben nem kapott gólt, és mivel Lékai Máté értékesítette az időn túli hétméterest, a magyaroknak sikerült döntetlenre menteniük a meccset, amelyen csak egyetlen alkalommal, 3-2-nél vezettek.
A vendégek legeredményesebb játékosa Timur Gyibirov és Hleb Kalaras volt, egyaránt hat találattal.
Csoknyai István szövetségi kapitány a lefújás után elmondta, számítottak rá, hogy sokkal nehezebb dolguk lesz, mert kétszer tették meg a Magyarország és Asztrahán közötti utat a héten, illetve azt is sejteni lehetett, hogy az oroszok önmagukhoz képest jobbat nyújtanak csütörtöki teljesítményüknél.
- Sajnos kilúgozódtak a játékosaink, viszont óriási dicséret illeti őket, a küzdeni tudásuk példamutató volt, és nagy hajrával, az utolsó percekben nagyot küzdve mentettek pontot, amivel nagyot léptünk a kvalifikáció felé – nyilatkozta. (MTI)
Férfi kézilabda Eb-selejtezők, 7. csoport:
Magyarország - Oroszország 23-23 (11-15)
Magyarország: Mikler, Székely (kapusok), Sipos, Juhász, Balogh 2, Vasics 3, Ligetvári 2, Bóka 3, Rosta, Máthé 2 (2), Bánhidi 3, Szita 1, Ancsin 1, Lékai 6 (1)
A csoport állása: 1. Magyarország 7 pont, 2. Oroszország 5 p, 3. Olaszország 4 p, 4. Szlovákia 0 p
A csoport első két helyezettje, valamint a nyolc selejtezőcsoport négy legjobb csoportharmadikja vehet részt a 2020 januárjában sorra kerülő, norvég-osztrák-svéd közös rendezésű kontinensviadalon.