Különös tekintettel a cipőre. Egy speciális focicipő nem olcsó mulatság, rendszeres és megfelelő ápolással azonban növelhető a lábbelik élettartama. Nézzük most meg, hogyan kell óvni és tisztítani a cipőket!
Cipőápolás természetesen
Ma már számos tisztító- és ápolószer kapható a boltokban kifejezetten bőr cipőkre tervezve. Borsos áruk ellenére azonban sok esetben nem igazán hatásosak, sőt akár károsak is lehetnek. Akár a Batz outlet kategóriájából, akár pedig a teljes árú termékek közül választunk lábbelit, a tisztítás során érdemes a természetes anyagokat előnyben részesíteni.
Az ápolás esetén is igaz az, hogy a kevesebb bizony több. Az eredeti bőrcipőkhöz például tökéletesen megfelel a lenolaj, a babaolaj vagy a különféle növényi olajok. Magát a tisztítást pedig egy egyszerű, nedves rongy segítségével is elvégezhetjük.
Egy minőségi bőrcipő ismérvei és tisztítása
Az említett márka termékei kizárólag időtálló, természetes anyagokból készülnek. A felső részük mindig valódi bőr, különösen a gyógylábbelik esetében. A talpszerkezet és a járófelület tekintetében a modern, kopásálló műanyagot preferálják. Ezen részeket könnyen meg lehet tisztítani folyó víz és rongy segítségével.
A színezett bőr felsőrész tisztítása során először távolítsuk el a port, majd alkalmazzuk a már említett olajok egyikét vagy magas zsírtartalmú kézkrémet. Mindig várjuk meg, amíg az anyag alaposan beszívódik. Így pótlásra kerül a bőr természetes zsírtartalma.
A lábbelik javítása otthon
Hosszú időn keresztül történő használat során még a legnagyobb elővigyázatosság ellenére is előfordulhat, hogy egy színezett bőrcipő megsérül. Ilyen esetben a színének megfelelő emulziós vagy méhviaszpasztát ajánlott beszerezni. A drága, szilikontartalmú spray-k használatát jobb mellőzni, hiszen akadályozzák a bőr lélegzését, és annak gyors kiszáradását, kirepedezését okozhatják.
Velúrozott felületekhez már megfelelőek lehetnek a különböző színhelyes spray-k. Különösen hasznosak a vizes felületek száradását követő foltok eltüntetése céljából. Roppant hatékony lehet azonban egy egyszerű nubuk kefés tisztítás is ilyen esetben.
Azoknak, akik jobban izzadnak vagy sokat viselnek egyhuzamban egy cipőt, a baktériumok és a kellemetlen szagok ellen is védekezni szükséges. Ilyenkor eredményes lehet a szódabikarbóna és némi illóolaj keveréke. Ezzel egyszerűen csak szórjuk be használat után a cipő belsejét, hagyjuk úgy éjszakára, reggelre pedig nyoma sem lesz a rossz szagoknak.
A cipők tisztítása és ápolása jóval egyszerűbb, mint gondolnánk. A természetes szerek előnyben részesítésével és némi időráfordítással gondoskodhatunk róla, hogy kedvenc bőrcipőnk sokáig hű társunk maradjon a mindennapokban.


