Fotó: tudatossagklub.hu

A tudatalatti programok és a sportteljesítmény

Gondolkodtál már azon, hogy milyen tényezők befolyásolják a sportteljesítményed? A teljesítmény visszaesésének több oka is lehet. Az egyik azok a tudatalatti negatív programok, amik láthatatlanul befolyásolják a mindennapjainkat – különösen a sport világában.
Nyikes Zoltán 2024. június 15., szombat 20:31
Fotó: tudatossagklub.hu
Gondolkodtál már azon, hogy milyen tényezők befolyásolják a sportteljesítményed? A teljesítmény visszaesésének több oka is lehet. Az egyik azok a tudatalatti negatív programok, amik láthatatlanul befolyásolják a mindennapjainkat – különösen a sport világában.
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. június 15., szombat 20:31

Mára ezt már egyre több élsportoló is felismerni. Az egyik legismertebb példa a Manchester City klasszisa, Erling Haaland, aki a mentális felkészültségét rendszeres meditációval erősíti.

A tudatalatti programok hatása a sportteljesítményre

A tudatalatti programok olyan mélyen gyökerező tapasztalatok és hiedelmek, amelyek az évek során alakulnak ki. Ha egy sportoló gyermekkorában gyakran halltotta, hogy “nem vagy elég jó”, ez a negatív program önbizalom-romboló és teljesítménycsökkentő hatással bírhat a későbbiekben. Nem csoda, hogy a legnagyobb sportolók is küzdenek néha ilyen belső démonokkal.

A szorongás azonban csökkenthető: és erre a Tudatosság Klub munkatársai is kínálnak többféle módszert. Nézzük meg ezek ismertetése előtt, mi válthat ki szorongást!

Konkrét példák a tudatalatti programok hatásairól

     1. Edzési szokások
Ha egy sportoló, aki tinédzser korától azt mondja, hogy “az edzés csak fárasztó”. Nem csoda, hogy felnőttként is nehezen talál motivációt a sportolásban.

     2. Verseny előtti szorongás
Van, aki ideges a nagyobb mérkőzések előtt. Ennek hátterében az is állhat, hogy őt gyerekként gyakran megszégyenítették az iskolai sportnapokon és ez a tudatalatti félelem kísérheti azóta is.

     3. Sérülés utáni visszatérés
Annak a focistának, aki egy mérkőzésen súlyos térdsérülést szenved, elszakad a térdszalagja, szintén beépülhet a tudatalattijába, hogy edzeni nem jó: a sport összekapcsolódhat a sérüléskor érzett fájdalommal, ami nagyon megnehezítheti a visszatérést is például.

      4. Csapatteljesítmény
Ha egy csapat tagjai között negatív hiedelmek vannak, az kihat a csapatdinamikára is.

Minden fejben dől el!

A sportteljesítmény javítása nem csak a fizikai edzésről szól. A mentális állapotunk legalább olyan fontos. A Tudatosság Klub olyan technikákat kínál, amelyek segítenek felismerni és átprogramozni a negatív tudatalatti programokat.

A meditáció és a modern hangtechnológiák kombinációjával gyorsan elérheted azt a mélyen relaxált állapotot, ahol a tudatalattid megnyílik az új, pozitív megerősítések befogadására. Az agyféltekék szinkronizációja hozzásegít a szorongás csökkentéséhez, ekkor ugyanis a Théta-agyhullámok szintjére kerülünk, és sokkal befogadóbbá válunk a pozitív megerősítésekre. Ezt az állapotot pedig a hangterápiás módszerekkel hamar el lehet érni.

Képzeld csak el, milyen érzés lenne, ha minden edzésre és versenyre maximális önbizalommal érkeznél. Hát nem lenne fantasztikus? Látogass el a Tudatosság Klub oldalára és tudd meg, hogyan teheted meg mindezt!

Címkék: #PR
Neked ajánljuk
Átigazolások
Soroksár
Eldőlt a 11-szeres válogatott játékos sorsa
További egy évvel meghosszabbította a nyáron lejáró szerződését a Soroksár középpályása, Vass Ádám. A 11-szeres magyar válogatott játékos eddig 59 mérkőzésen lépett pályára sárga-feketében.
Diósgyőr
A sportigazgató az edzőkérdésről és új igazolásokról
Több, az átigazolásokat is érintő témáról beszélt Horváth Csenger, a DVTK közelmúltban kinevezett sportigazgatója.
Az MLSZ-nek is dolgozik
Bogdán Ádám
A korábbi magyar válogatott kapus, Bogdán Ádám november 1-jétől sportdiplomataként dolgozik az MLSZ-nek, ahol a fiatal játékosok támogatása a feladata. (Hungarian Football Xtra X)
Tovább az összes átigazoláshoz