Amennyiben technikailag is érdekelnek a honlapok, és érzel magadban ambíciót egy új szakma kitanulásához, az online végezhető webfejlesztés tanfolyam Neked való. Szeretnél többet megtudni arról, mielőtt belevágsz, mit is takar a webfejlesztés? Ez a cikkünk Neked szól!
Mi az a webfejlesztés?
A webfejlesztés a weboldalak létrehozását, optimalizálását és karbantartását foglalja magába, ehhez több területen tevékenykedő szakemberek együttműködése szükséges: webfejlesztők, webdesignerek, grafikusok, adatbázis programozók. Érdekel valamelyik szakma? Tanulj a DevAkadémia webdesigner képzésén, ahol online, a saját tempódban, egyéni időbeosztás szerint sajátíthatod el a szakterület alapjait.
A front és back end webfejlesztők a webdesigner tervei alapján építik fel a weboldalakat, lehetővé teszik a felhasználók számára azok könnyű és gyors kezelését.
Mivel foglalkoznak a különféle webfejlesztők?
A webfejlesztés kapcsán előkerül a front-end és a back-end fogalma, és álláshirdetésekben gyakran találkozni még a full-stack fejlesztő fogalmával is, azonban sokaknak még így is homályos, ki mivel foglalkozik, ezért igyekszünk röviden bemutatni.
A front-end fejlesztő, ahogy az elnevezés is utal rá, a weboldalak felhasználók által látható részére koncentrál, míg a back-end fejlesztő mindehhez a technikai hátteret szolgáltatja a felhasználói élmény növelése érdekében.
Mit csinál egy back-end fejlesztő?
A back-end fejlesztés a szerveroldali területen az adatbázisok felépítését és biztonságát, a felhasználói fiókok létrehozását, dinamikus weboldalak létrehozását jelenti a felhasználói élmény maximalizálása céljából.
A fejlesztők kódokkal dolgoznak, így szükséges, hogy alaposan ismerjék valamelyik programozási nyelvet, például a Pythont, a PHP-t vagy a Javát.
A front-end fejlesztők feladata
A front-endhez vagy kliensoldalhoz tartozik minden, amit a felhasználó lát, érzékel, amellyel interakcióba lép.
A front-end fejlesztő weboldalakat és alkalmazásokat hoz létre webes nyelvek, például HTML, CSS és JavaScript segítségével, amelyek lehetővé teszik a felhasználók számára, hogy hozzáférjenek a webhelyhez vagy alkalmazáshoz, és kölcsönhatásba lépjenek vele. A webhelyeken megjelenő designelemeket a front-end fejlesztők készítik.
A mindenhez értő full-stack fejlesztők
A full-stack fejlesztő egy viszonylag új szerepkör, amely egyesíti a hagyományosan webdesigner és webfejlesztő néven ismert készségeket és szerepköröket.
A szakma összetettsége miatt valamivel több időt vesz igénybe, mire valaki profi full-stack fejlesztő lesz, viszont annál jobb esélyekkel indulhat a munkakeresésben.
Az online webfejlesztő tanfolyamok átfogó, gyakorlati, alapszintű szakmai tudást adnak egy modern, jövőbiztos szakmában.