Éppen ezért most megmutatjuk azt, hogy kinek és miért lehet hasznos egy házi vízmű. Valamint rávilágítunk azokra a dolgokra, melyeket az eszköz bekötésével és használatával kapcsolatban tudni érdemes.
Mire használható egy házi vízmű?
A Szivattyuk.hu házi vízmű terén is sok lehetőséget kínál az érdeklődőknek. Ahhoz azonban, hogy kiválasszuk a megfelelő megoldást, érdemes néhány dologgal tisztában lennünk. Először is azzal, hogy tulajdonképpen mire használható pontosan egy ilyen eszköz.
Egy házi vízmű nagyszerű megoldás arra, hogy a lakásod vagy házad vízellátását magabiztosan kezeld, akár esővízből, talajvízből, kútvízből, vagy akár gyűjtőciszternákban tárolt esővízből szeretnél vizet nyerni. Emellett a rendszer használható medencék vagy víztározók megtöltésére is.
A házi vízművek széles körű felhasználhatóságuknak köszönhetően rendkívül népszerűek, sikerüket pedig a gyors, egyszerű telepíthetőség és a költséghatékony üzemeltetés csak tovább fokozza.
Hogyan működik a házi vízellátó rendszer?
A házi vízmű működése rendkívül egyszerű. A rendszer egy szivattyúból és egy un. tágulási tartályból áll. Utóbbira egy nyomásmérő órát és egy nyomáskapcsolót szereltek. Ez a rész egy összekötőcsővel kapcsolódik a szivattyúhoz.
Ha megnyitjuk a csapot, a víz a rendszerben meglévő nyomásnak köszönhetően kifolyik. Ha a nyomás csökken, beindul a szivattyú. Ez pedig egészen addig fog dolgozni a csap elzárása után is, amíg a tartály a eléggé fel nem töltődött. A rendszer a maximális nyomás elérése után automatikusan leáll.
A házi vízmű kiválasztása és telepítése: bízzuk a munkát szakemberre
A házi vízellátó rendszer kiválasztása és telepítése is olyan feladat, mely minden esetben szakértelmet igényel. Nem mindegy ugyanis, hogy milyen vízforrásra telepítjük. Éppen ezért csak akkor álljunk neki a munkának egyedül, ha kellő rutinnal rendelkezünk, vagy egy szakember tud adni néhány hasznos tanácsot.
A döntés során az egyik legfontosabb dolog a vízigény pontos felmérése. De oda kell figyelnünk olyan, apróságnak tűnő dolgokra is, mint hogy az eszköz modern, rozsdamentes acélból készült hidrofor tartállyal rendelkezzen. Emellett érdemes jó minőségű, strapabíró nyomásmérő órát választanunk.
A telepítés során kiemelt figyelmet kell fektetnünk a szivattyú szívócsonkjának beszerelésére, a túlságosan szűk megoldás ugyanis rontja a rendszer hatásfokát. Fontos továbbá, hogy a szívócsövet a víz visszafolyását megakadályozó lábszeleppel kell felszerelni. Ha pedig a víz hordalékot, homokot is hozhat magával, abban az esetben érdemes a rendszer részeként homokszűrőt is telepíteni.