Mik egy webdesigner főbb feladatai?
Bár leírhatnánk annyival, hogy egy webdesigner feladata annyi, hogy weboldalakat készít, ennél jóval összetettebb mindaz, amit tennie kell azért, hogy végül elégedettek legyenek az ügyfelei. Ez egy tipikusan olyan szakma, amihez elég akár egy jó minőségű használt felújított laptop is, és máris élhet az ember digitális nomádként, de azért mielőtt mindenki efelé orientálódna, érdemes átnézni, hogy mi minden vár azokra, akik ezt a megélhetési forrást választják.
Számos elvárásnak kell megfelelnie annak a honlapnak, amit létrehoz egy webdesigner. Legyen felhasználóbarát, reszponzív, hogy minden felületen jól jelenjen meg és persze lássa el a fő funkcióit is, legyen a cél akár értékesítés vagy csak simán egy bemutatkozás. Tetszetősnek kell lennie, és a kor divatját kövesse.
Már ez sem kevés, de emellett egy jó webdesignernek tudnia kell alapszinten programozni is pár programnyelven. A kiváló fogalmazási képesség is elvárt, mert egyes szövegeket neki kell létrehoznia a weboldalon.
És persze a legfontosabb a kreativitás! Nem véletlen, hogy sokan összekeverik őket a grafikusokkal, mert azért van némi átfedés a kettő között. Ugyanakkor egy webdesigner a weboldal teljes arculatát megtervezi, beleértve a betűtípus kiválasztását, a logó elhelyezkedését, és még a kosár gomb méretét, formáját és színét is.
Amihez egy webdesignernek még értenie kell
Van több olyan kapcsolódó szakma is, melyekkel nagyjából tisztában kell lenni. Ha pedig valaki nem ért mindenhez, akkor nem ritka, hogy inkább több szakemberrel is együtt dolgozik, hogy a maximumot tudják nyújtani, együtt.
Egy kiváló honlaphoz ugyanis szükség van jó SEO-ra, ami a keresőoptimalizálást jelenti, valamint ismerni kell az aktuális marketing trendeket is. Többféle szoftvert és alkalmazást is ismernie kell a webdesignernek, mint a Photoshop, Adobe Illustrator, WordPress, Hotjar, stb.
Hogy a kiváló kommunikációs készségekről ne is beszéljünk, mely az ügyfelekkel való kapcsolattartás során fontos. És persze a jó időmenedzsment is lényeges, mert a megrendelők szigorúan veszik a határidőket.
Hogyan lehet valakiből webdesigner?
A hagyományos tantermi képzések között nem találni ilyet, de érdemes lehet azért belekóstolni a webfejlesztő vagy munltimédia-alkalmazásfejlesztő szakképesítések megszerzésébe.
Kifejezetten ezt a szakmát jelenleg fizetős tanfolyamokon tudjuk kitanulni. Érdemes megnézni a különböző ajánlatokat, melyik tananyag hogy épül fel, mit tanít meg, és a számunkra legszimpatikusabbat választani.
Természetesen leendő webdesignerként felhasználói szinten értenünk kell a számítógéphez, és kelleni is fog egy jó laptop vagy asztali PC. Valamint a szépérzékünket és a kreativitásunkat is vigyük magunkkal.