Az első lépés az információ szerzés
Ahhoz, hogy pontosan átlássuk ezt a munkakört, érdemes először begyűjteni a szükséges információkat. Ezt természetesen megtehetjük a Google keresőjén keresztül, de ha nem szeretnénk értékes időt elvesztegetni, akkor érdemes a különböző állásportálok álláskeresőknek szóló útmutatóit végigböngészni.
A Kaposvárállás https://kaposvarallas.hu/utmutato-allaskeresoknek aloldalán például pont van egy nagyszerű cikk arról, hogy a minőségellenőri pozíció milyen feladatokkal jár együtt, és milyen kvalitások szükségesek a munkakör betöltéséhez.
Amennyiben ennek az elolvasása után is úgy gondoljuk, hogy mi vagyunk az ideális jelöltek, akkor ideje megkezdeni a jelentkezési folyamatot.
Mielőtt bármibe is belevágnánk, kutakodjunk még kicsit!
Az önéletrajz megírása és a jelentkezés elküldése előtt érdemes még némi információt gyűjteni arról a cégről, ahová pályázni szeretnénk. Ennek a segítségével ugyanis képesek leszünk jobban átlátni a vállalkozás értékeit, valamint a kultúráját, és ezáltal jobban testre szabhatjuk a CV-nket és a jelentkezésünket.
Erre kétféle módszer létezik: vagy keresgélünk a cég weboldalán, vagy pedig kapcsolatba lépünk a jelenlegi alkalmazottaival a LinkedIn platformján, és őket kérdezzük meg azokról a dolgokról, amelyek érdekelnek minket.
Készítsük elő az önéletrajzunkat a benyújtásra!
Ahhoz, hogy a jelentkezésünk sikeres legyen fontos, hogy meggyőződjünk arról, hogy az önéletrajzunk naprakész-e, és arról, hogy a megpályázott álláshoz van-e optimalizálva. Ehhez először is fel kell tüntetnünk azokat a tanfolyamokat és oktatásokat, amelyeken legutóbb részt vettünk, és fel kell sorolni a legfrissebb tapasztalatainkat.
Továbbá az önéletrajzunk bizonyos részeibe el kell helyeznünk olyan gyakran használt, az iparággal kapcsolatos kifejezéseket, amelyek segítségével a CV-nk átjuthat az első rostán. Ezeknek a releváns kulcsszavaknak a felkutatása leginkább úgy lehetséges, ha fogjuk az álláshirdetés szövegét, és bemásoljuk egy szófelhőgenerátor-programba, ami kiszűri belőle a leggyakrabban használt kifejezéseket. Nekünk pedig már csak annyi dolgunk maradt, hogy ezek közül kiválasztjuk a legfontosabbakat, és ezeket az önéletrajz bizonyos pontjaira elhelyezzük.
Végül döntsük el, hogy mellékelünk-e kísérőlevelet vagy sem!
A legtöbb álláshirdetésnél nem szükséges a kísérőlevél, de ettől függetlenül semmi sem tiltja, hogy az önéletrajzzal együtt elküldjünk egyet. Ez csak rajtunk múlik. Ha mégis úgy döntünk, hogy mellékelünk egy ilyen levelet, feltétlenül győződjünk meg arról, hogy megfelelően harmonizál-e az önéletrajzunkkal!