Split klíma
A split klímát jellemzően leginkább lakóházakban és irodákban alkalmazzák. Néhány esetben azonban a multi split verzió is szóba kerülhet, de hogy mikor érdemes ezen elgondolkodni, máris ismertetjük.
Az ablakklíma és a mobilklíma számított a legelső légkondicionáló berendezéseknek, melyek otthoni célra készültek. A hátrányuk azonban elsősorban a nagy zaj volt, amelyet a split, vagyis osztott klímarendszer oldott meg.
Ennek segítségével ugyanis a zajforrásokat a házon kívülre, a falra rögzítve helyezték el. Emellett számos újításnak és fejlesztésnek köszönhetően az inverteres berendezések egyre energiatakarékosabbnak is bizonyultak. Így hát elmondható, hogy a split klíma első számú választásnak számít akkor, ha otthoni légkondicionálásról van szó.
A folyamatosan növekvő igények, melyekben felmerül egy helyiség hűtése mellett a fűtése is, szükségszerűen megszületik a több berendezés felszerelésének kérdése is. Belevághatunk a kivitelezésbe egy kültéri, egy beltéri, azaz mono rendszerrel vagy akár split klímával is.
A Hisense klíma webshop kiváló klímaberendezései segítségével gondoskodhatsz otthonod megfelelő hűtéséről a legforróbb nyári napokon is!
Milyen előkészületekre van szükség?
Új klímaberendezés beszerelése esetén érdemes végiggondolni, hogy hány darab kültéri egység felszerelésére van lehetőség, a kérdést a rendelkezésre álló hely tekintetében is meg kell vizsgálni. Fontos tudni, hogy a multi split klímák, melyek kültéren működnek, jelentősen nagyobbak és súlyosabbak, mint az egy beltéri, egy kültéri rendszer esetében.
Ha a kérdésre a válasz egyértelműen afelé mutat, hogy a kültéri felhelyezés nem opció, marad a mono rendszer. Ilyen esetben is résen kell lenni, hiszen a csövezési távolságok jelentősen befolyásolhatják az anyagigényt és az összköltséget is.
Melyiket érdemes választanunk?
Ideális, egyszerű esetben a kültéri és a beltéri egységet egy fal két oldalán helyezzük el. Multi rendszernél azonban ez nem kivitelezhető, mivel az összes beltéri egység ugyanarra a helyre kell hogy kerüljön, a csövezés miatt. Ez feltételezhetően magasabb összköltséget jelent majd.
A multi rendszer egyik hátránya, hogy az egyik kültéri berendezés meghibásodása esetén akár teljes fűtés képtelenség is felléphet. Ezzel ellentétben az önálló rendszereknél a hibát csak egy helyiségben észlelhetjük. A multi klíma esetében azonban előny, hogy könnyen variálhatóak az egységek aszerint, hogy mennyezeten, földön vagy oldalfalon helyezkedjenek el.
A Hisense klíma webshop kiváló minőségű energiatakarékos és halk klíma rendszerei ideális megoldást nyújtanak bármely otthonban!