Javítana az U21-es válogatott: "Némi feszültség érezhető a csapaton belül" – így készültek fel a szlovénokból

Gera Zoltán együttese a horvátoktól elszenvedett pénteki vereség után a 2021-es Európa-bajnokság társházigazdájával, Szlovéniával méri össze erejét felkészülési mérkőzésen.
Csakfoci Admin 2019. október 15., kedd 10:00
Szerző: Csakfoci Admin 2019. október 15., kedd 10:00

A 2021-es magyar-szlovén közös rendezésű U21-es Eb-re készülő magyar válogatott az első félidőben még tartotta magát a horvátok ellen Zalaegerszegen, de a mérkőzés utolsó félórájában a vendégek jelentős fölénybe kerültek, és 1-1 után három gólt szerezve 4-1-re megnyerték a találkozót. A találkozó után Gera Zoltán szövetségi edző elmondta: megkönnyítettük a horvátok dolgát azzal, hogy a második félidőben túl nagy területeket hagytunk a támadóik előtt, ellenfelünk pedig kihasználta ezeket a hibákat.

A zalaegerszegi mérkőzés óta eltelt napokban a szakmai stáb a hibák kijavítására fektette a fő hangsúlyt, és emellett továbbra is célja, hogy megtalálja az optimális összetételű csapatot, az egyes játékosok ideális helyét a pályán. Kedden 18.00 órától Celjében, a 2021-es Eb egyik helyszínén, a Petrol Arénában a szlovén együttes elleni mérkőzéssel zárul a mostani összetartás, a cél a javítás – mind játékban, mind eredményességben.

A horvátok ellen az első félidőben helytálltunk, a másodikban viszont elfáradtunk kicsit, és szétesett a védekezésünk. Ebben mindenképpen javulnunk kell, a nemzetközi porondon csak akkor érhetünk el jó eredményeket, ha kilencven percen át kiegyensúlyozottan, koncentráltan teljesítünk. A szlovénok ellen végig úgy kell játszanunk, ahogy a zalaegerszegi mérkőzés első félidejében, és akkor győzelmi esélyeink is lehetnek.

Némi feszültség érezhető a csapaton belül az elmúlt meccsek vereségei után, jó lenne egy győzelemmel feloldani ezt, a siker felszabadultabbá tenne mindenkit.

A szlovénok ellen egy sok párharcból álló, küzdelmes meccset érzek. Felkészültünk a játékukból, bízom benne, hogy sikerül jó eredménnyel zárni a találkozót – mondta Banó-Szabó Bence, a Budapest Honvéd középpályása az mlsz.hu-nak.

A szlovénok korábban kezdték a felkészülést, ezért több mérkőzésük van, mint nekünk, és az elmúlt hónapokban pár figyelemre méltó eredményt is elértek: legyőzték például a svájciakat, döntetlent játszottak az angolokkal valamint a franciákkal.

A magyar válogatott keretében nincs sérült, mindenki hadra fogható a mérkőzésen, amelyet az M4 Sport 18.00 órától élőben közvetít.

Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)