Fotó: twitter.com/MLSZhivatalos

Kikapott Romániától a magyar U19-es válogatott

Az őszi Eb-selejtezőkre készülő magyar U19-es válogatott Telkiben 3-2-es vereséget szenvedett Romániától felkészülési mérkőzésen.
Csakfoci.hu 2023. augusztus 23., szerda 19:42
Szerző: Csakfoci.hu 2023. augusztus 23., szerda 19:42

A mérkőzés első tíz perce kiegyenlített játékot hozott, mindkét csapat a fegyelmezett védekezésre helyezte a hangsúlyt. A meccs első helyzete góllal végződött, egy bal oldali akció végén Kovács Patrik passzolt Bukivocs Andráshoz, aki 16 méterről hajszálpontosan lőtt a jobb alsó sarokba - írja az mlsz.hu.

Gyorsan jött a válasz, egy bal oldali szöglet után nem tudtunk felszabadítani, visszakerült a vendégekhez a labda, majd egy bal oldali beadás után Tudose fejelt a kapunk bal oldalába. A 34. percben a románok megszerezték a vezetést: a jobb oldalon vezettek akciót, majd a pontos beadás után Stan fejelt közelről a kapunkba.

A fordulás után nehéz dolgunk volt a szervezetten védekező románok ellen, de az 54. percben szép góllal egyenlítettünk: Kovács Patrik ívelt a tizenhatos vonalánál helyezkedő Klauszhoz, aki remek labdával ugratta ki Átrok Zalánt, ő pedig a kifutó kapus mellett higgadt a hálóba helyezett.

A 80. percben visszavették a vezetést a románok, egy akciójuk végén Gyetván elsőre védeni tudott, de a kipattanót Aioanei a hálóba lőtte (2-3).

Babó Levente szövetségi edző együttesére még három felkészülési mérkőzés vár az őszi Eb-selejtezők előtt, a románok elleni találkozó után szeptemberben a szabadkai Vilotic-kupán lép pályára három találkozón a csapat.

A kerettagok egy része már az előző egy évben is az U19-es válogatottat erősítette, mások az U18-as együttes tagjai voltak, ketten pedig az U17-ből két korosztályt lépve érkeztek, ezért nem egy összeszokott együttesről van szó, az első edzőtábor részben az ismerkedés jegyében telik.

Felkészülési mérkőzés, Telki:

Magyarország U19 - Románia U19 2-3 (magyar gólszerzők: Bukovics 13., Átrok 54.)

Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)