Fotó: mlsz.hu

Óriási fölényben játszott Kemenes válogatottja, de kapott egy félpályás gólt és a döntetlenért is meg kellett szenvednie

U18-as válogatottunk hiába játszott jelentős fölényben a bosnyákok elleni felkészülési mérkőzésen Telkiben, végül meg kellett elégednie a döntetlennel, amelyet egy 94. percben szerzett góllal sikerült bebiztosítania.
Csakfoci.hu 2024. szeptember 18., szerda 19:49
Szerző: Csakfoci.hu 2024. szeptember 18., szerda 19:49

U18-as válogattunk az észak-macedónok augusztusi 5-0-s legyőzése után ismét hazai pályán játszott nemzetközi felkészülési mérkőzést: a bosnyák válogatottat fogadta Telkiben - írja az mlsz.hu.

Az első lehetőség a magyar válogatott előtt adódott, egy bal oldali szöglet után Szekér fejelt teljesen tisztán, 5 méterről a kapu fölé. Nem sokkal később Kovács Patrik szabadrúgása után védett vetődve a bosnyákok kapusa. A folytatásban is a magyar válogatott irányított, de a labdabirtoklási fölényt a szünetig nem sikerült további helyzetekre váltani.

A 38. percben váratlanul vezetést szerzett a bosnyák csapat, Admir Gojak szerzett labdát a magyar térfélen, észrevette, hogy Bozó Mirkó kinn áll a kapujából, és a felezővonalról a kapunk jobb oldalába ívelt (0-1). A szünetig nem alakult ki újabb lehetőség, a vendégek zárták előnyben a félidőt.

A fordulás után jelentős mezőnyfölényben futballozott a magyar válogatott, de a felállt védelem ellen sokáig nem tudtunk nagyobb helyzeteket kialakítani. Egy-egy alkalommal azért sikerült megbontani a vendégek védelmét, de a befejezések nem voltak pontosak, a legnagyobb helyzetünk a 89. percben alakult ki, amikor Mondovics Kevin közelről a keresztlécet találta el, majd a 91. percben Somogyi Ádám is eltalálta a kapufát. Már-már úgy tűnt, a bosnyákok megnyerik a mérkőzést, de a 94. percben góllá érett a nyomasztó fölényünk, Mondovics fejesével alakult ki az 1-1-es végeredmény.

– A játékosok hozzáállásáról csak a legjobbakat mondhatom, mindent kiadtak magukból a mérkőzésen, a küzdeni tudásukra nem lehetett panasz – mondta a lefújás után Kemenes Szabolcs szövetségi edző. – Az más kérdés, hogy így is meg kellett szenvednünk a döntetlenért, hiszen hiába nem volt a bosnyákoknak egyetlen kidolgozott helyzetük sem a mérkőzésen, egy labdavesztésünk után lőttek egy félpályás gólt, majd beálltak védekezni, és alaposan megnehezítették a dolgunkat. Ezen a napon a szerencse sem állt mellettünk, de a futballban előfordulnak ilyen meccsek, és annak azért örülök, hogy a legvégén sikerült döntetlenre menteni az összecsapást. Minden mérkőzésből lehet tanulni, a maiból elsősorban azt, hogyan lehet a mélyen védekező, szervezett csapatok ellen hatékonyan támadni, bízom benne, hogy sikerül ezen a téren is előrelépnünk a jövőben.

U18, felkészülési mérkőzés:

Magyarország-Bosznia-Hercegovina 1-1 (Mondovics 94., ill. Gojak 38.)

Magyarország: Bozó Mirkó - Lakatos Noel (Kenéz Kristóf, 68.), Pál Barna, Szekér Botond (Koncz Dávid, 77.), Vitályos Viktor - Egri Imre, Madarász Ádám (Somogyi Ádám, 81.), Hős Zsombor (Miskolczi Domonkos, 68.), Barkóczi Barnabás (Kancsij Artúr, 46.) - Kovács Patrik (Csucsánszky Zoltán, 77.), Mondovics Kevin

10-szeres bajnok nézte ki
Loic Nego
A Saint-Étienne fontolgatja a Le Havre 33 éves magyar válogatott játékosának a szerződtetését.
Ajánlat Dibuszért
Kubatov Dibusz francia ajánlatáról: "Kijött neki, hogy 1500 euró pluszért nem mozgatja a családját, emellett van vele hosszú távú megállapodásunk, és jól érzi magát, szerintem már nem is kellene mozognia."