U17: Elképesztő öngól miatt nem jutott ki a csapat az Eb-re - videó

Egy nagyon szerencsétlen öngól után a magyar korosztályos válogatott 1-0-ra kikapott Izraeltől, amely így elvette a csoport második helyét a mieinktől. Lemaradtunk az Eb-ről.
Csakfoci Admin 2018. március 28., szerda 15:40
Szerző: Csakfoci Admin 2018. március 28., szerda 15:40

Összesen 150 néző előtt játszották a Magyarország-Izrael U17-es Eb-selejtezőt, s egy döntetlennel vagy győzelemmel a magyarok kijutottak volna az angliai kontinensviadalra. A találkozót a helyszínen tekintette meg a felnőtt válogatott szövetségi kapitánya, Georges Leekens is.

A mérkőzést a vendégek kezdték jobban, ami helyzetekben is megmutatkozott, azonban nem tudták gólra váltani a fölényüket. A magyarok leginkább a 20. percben érezhették, hogy nincs valami rendben, miután Niddam baloldali beadása után Biton kilenc méterről a jobb sarok mellé lőtt. A 29. percben azért jelezték a magyarok, hogy van keresnivalójuk, de Irimiás lőtt 21 méterről fölé. Alig tíz perccel később újabb izraeli lehetőség maradt ki, majd Beke 25 méteres bombáját nagy nehézségek árán, de védte Keouf.

A második játékrészben mindkét csapat cserélt, ami a vendégeknek sikerült jobban. A 43. percben Jauabra veszélytelen beadásából Vida Kristóf érthetetlenül a saját kapujába továbbította a labdát (0-1).

Az öngól után a magyarok nem találták a fogást az izraelieken, akik újra veszélyeztették a mieink kapuját.

A folytatásban próbálkoztunk az egyenlítéssel, a 81. percben a gólvonalról tisztáztak a vendégek – ami kijutást ért volna – azonban ez nem jött össze, s így maradt az 1-0-s izraeli siker, amivel a szlovénokkal együtt kijutottak a májusban esedékes angliai Európa-bajnokságra.

Eb-elitkör, 3. forduló

Magyarország U17-Izrael U17 0-1 (Vida Kristóf 43. – öngól)

Magyarország: Ásványi – Lakatos B., Farkas M., Varju, Vida Kristóf – Irimiás, Posztobányi, Kocsis B. – Cipf (Papp M. a félidőben), Beke, Kapronczai (Tóth-Gábor 50.)

Izrael: Keouf – Biton, Lugassy, Laufer, Hakim – Niddam, Sahar, Ovadia – Ram (Drori, a félidőben) – Abada, Jauabra (Gadir 57.)

A csoport végeredménye

1. Szlovénia 7 pont
2. Izrael 6 pont
3. MAGYARORSZÁG 4 pont
4. Románia 0 pont

Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)