Fotó: MLSZ

U21: Magyar győzelem és Hegyi-parádé Belgiumban - bravúrral zártuk az Eb-selejtezőket

A magyar U21-es válogatott kedden Leuvenben, a belgák ellen győzött 1-0-ra utolsó Eb-selejtezőjén.
Csakfoci.hu 2024. október 15., kedd 19:53
Fotó: MLSZ
Szerző: Csakfoci.hu 2024. október 15., kedd 19:53

A mieink a múlt héten 2-1-re legyőzték Máltát az Új Hidegkuti Nándor Stadionban, de miután a belgák nyerni tudtak Skóciában, biztossá vált, hogy a magyar válogatott a negyedik helyen zárja az Eb-selejtező sorozatot. Az is biztos volt, hogy a keret 2002-es és 2003-as születésű labdarúgói számára a belgák elleni összecsapás lesz az utolsó mérkőzés utánpótlás-válogatott játékosként, a búcsúzó labdarúgók pedig szerették volna szépen zárni a korosztályos csapatokban töltött éveket.

Nos, ez végül sikerült is, de nem ment egyszerűen. Komoly meglepetésre a magyar csapat korán, már a 9. percben előnybe került Belgiumban, Németh András 11-esből szerzett góljával (0-1). Az esethez hozzátartozik, hogy a büntetőt megelőzően Gruber látványos esést mutatott be Lammens kapus érkezésénél, a ciprusi játékvezető, Chrysovalantis Theouli pedig talán kissé könnyű síppal fújta be a 11-est.

A vezetés tehát megvolt, ám annak megtartásához komoly szükség volt Hegyi Krisztiánra is: a kölcsönben a skót Motherwellnél szereplő West Ham-kapus bravúrok és fontos védések sorozatát mutatta be a mérkőzésen, de többször kisegítette őt a remek blokkokkal jelentkező magyar védelem is.

A belgák olykor nyomasztó, de többnyire meddő mezőnyfölényben futballozva végül nem tudták bevenni Hegyi kapuját, így a magyar U21-es válogatott ugyan komolyabb következmény nélküli, mégis bravúros és szép győzelemmel zárta az Európa-bajnoki selejtezők sorozatát.

A belgák - akik Stassin révén a kapufát is eltalálták a 94. percben - pedig a vereség ellenére is a második, pótselejtezőt érő pozícióban zártak, hiszen a skótok 3-2-re kikaptak Kazahsztánban.

U21-es Eb-selejtezők, B-csoport:

Belgium - Magyarország 0-1 (Németh A. 9. - 11-esből)

A csoport végeredménye: 1. Spanyolország 28 pont, 2. Belgium 19, 3. Skócia 16, 4. Magyarország 16, 5. Kazahsztán 9, 6. Málta 0

A kilenc csoportgyőztes Eb-résztvevővé válik, a csoportmásodikak közül a legjobb három szintén, a további hat pedig a rájátszásban küzdhet a fennmaradó három helyért. A jövő évi Európa-bajnokság házigazdája Szlovákia, amelynek válogatottja automatikus résztvevő.

U21-es magyar bravúr Belgiumban: "Példaértékű, méltó lezárása volt a sorozatnak"
Szélesi Zoltán különösen örül annak, hogy a korosztályból kiöregedő futballisták ilyen szépen búcsúztak el az U21-es válogatottól.
Bajner külföldre igazolt
A legutóbb a még NB II-es Haladáshoz tartozó, ám ott 0 percet játszó Bajner Bálint a görög negyedosztályú PAE Episkopi csapatához igazolt.