Fotó: mlsz.hu

Utánpótlás: Csak az első húsz percben ment jól a játék, kikapott az U17-es válogatott az üzbégektől

A mieink csak felső lécig jutottak, így az üzbég válogatott vissza tudott vágni.
Budai László 2024. szeptember 26., csütörtök 15:50
Szerző: Budai László 2024. szeptember 26., csütörtök 15:50

Férfi U17-es válogatottunk e heti összetartása második napján, kedden 2-1-re legyőzte az üzbégeket Telkiben, csütörtök délelőtt pedig ismét megmérkőzött egymással a két csapat a szövetség edzőközpontjában.

A mérkőzés első húsz percében a magyar válogatott előtt adódtak nagyobb lehetőségek, de a vezetést nem tudtuk megszerezni, a 25. percben ezt megtették helyettünk az üzbégek, akik egy bal oldali magyar szöglet után vezettek gyors kontrát, Bakhodirkhonov végigrobogott a mieink térfelén, és értékesítette a ziccert (0-1). A gól megfogta a mieinket, a folytatásban elmaradtak a magyar lehetőségek, többnyire a tizenhatosunk előterében zajlott a – sérülések miatt meglehetősen töredezett – játék.

A fordulás után Németh Antal cserékkel frissített a csapaton, de továbbra sem volt kellően pontos a támadójátékunk, komoly helyzeteket nem tudtunk kialakítani. A 88. percben egy jobb oldali szabadrúgás után Lakatos Kristóf a keresztlécre fejelte a labdát, újabb lehetőségünk azonban nem adódott, az üzbégek 1-0-ra megnyerték a mérkőzést.

A mieink jövő hét végén ismét edzőtáborba vonulnak, október 7-én és 10-én Izrael korosztályos csapatával mérkőznek meg Gyirmóton - írja az mlsz.hu.

U17-es felkészülési mérkőzés

Magyarország-Üzbegisztán 0-1 (0-1)
Magyarország: Balogh T. Márk - Rankó Viktor, Lakatos Martin (Kárász Tamás, 76.), Lakatos Kristóf - Rab Bence, Zubor Ádám (Söptei Bálint, 57.), Kovács Noel (Szebellédi Bátor, 70.), Kovács Dániel (Wébel Máté, 57.), Balog Kristóf (Milicz Péter, 57.) - Gólik Benjámin (Krone Niklas Maximilian, 41.), Galambos János

La Liga-klubhoz igazolt a kapus
A Várda Labdarúgó Akadémián nevelkedett 16 éves kapus, Fedir Tkacsenko 2027 nyaráig szóló profi szerződést írt alá a Real Betisnél. Más akadémisták is váltás előtt állnak, ők portugál és osztrák kluboknál feleltek meg.
ETO
Portugáliába igazolt a fiatal
Az ETO 18 éves játékosa, Gönye Áron a portugál harmadosztályú, de fiataljaival a korosztályos élvonalban szereplő SC Lusitânia együtteséhez szerződött.
Leváltották az edzőt
Geri Gergely
Már nem Geri Gergely a szlovák élvonalban 10. helyen álló Kassa vezetőedzője - jelentette be a klub.