Fotó: mlsz.hu

Utánpótlás: Kényszercsere vezette győzelemre a magyar U17-es válogatottat

A magyar U17-es válogatottban a csereként beállt Galambos János volt a nyerőember az üzbégek elleni, 2-1-es magyar sikerrel zárult telki felkészülési mérkőzésen.
Csakfoci.hu 2024. szeptember 24., kedd 21:44
Szerző: Csakfoci.hu 2024. szeptember 24., kedd 21:44

A novemberi Eb-selejtezőire készülő U17-es válogatott az üzbégek korosztályos csapatát fogadta felkészülési mérkőzésen kedden, Telkiben. A mérkőzés első húsz perce kiegyenlített játékot hozott, mindkét oldalon kialakultak lehetőségek, de igazán nagy helyzetek nem.

A 25. percben Kátai Szabolcs kisebb sérülés miatt elhagyta a pályát, a paksi Galambos János állt be a helyére. Alig telt el néhány másodperc, és Galambos egy nagyszerű labdaszerzéssel azonnal helyzetbe került, majd higgadtan a kapuba emelt, így első labdaérintéséből vezetést szerzett a magyar válogatottnak (1-0) - számolt be az mlsz.hu.

A folytatásban az üzbégek játszottak veszélyesebben, egy-két kecsegtető helyzetet sikerült is kialakítaniuk, de összességében magabiztosan őriztük az előnyt. A második félidő derekán Galambos nagyon közel járt ahhoz, hogy megduplázza az előnyünket, de a lövése centikkel célt tévesztett.

A 80. percben végül mégis megszületett a második magyar gól, Árnits Olivér jobb oldali beadását követően Galambos fejelt közelről a kapu közepébe (2-0). Az üzbégek a kétperces hosszabbítás végén egy átlövésgóllal szépítettek, ez volt az utolsó esemény a 2-1-es magyar sikerrel végződő mérkőzésen.

A két csapat csütörtökön 11 órától ismét megmérkőzik egymással Telkiben.

Örülök, hogy meg tudtuk nyerni a mérkőzést, sokat is tettünk érte a pályán – mondta a mérkőzés után Németh Antal szövetségi edző. – Jól használtuk ki az ellenfél hibáit, a védekezésünk végig stabil volt, a támadójátékunk kapcsán azonban bőven van hiányérzetem. Az ellenfél a második félidőben nagy nyomást helyezett, ekkor sok hibával játszottunk, a labdavesztéseink pedig lehetőséget adtak az üzbégeknek a kontrákra. Bemutatkozott néhány új játékos a csapatban, és közülük többen biztató teljesítményt nyújtottak, ami növeli a versenyhelyzetet a felkészülés hajrájában. Mindent összevetve az eredménnyel elégedett vagyok, de a játék több elemében kell még fejlődnünk az Eb-selejtezőkig.

U17-es válogatott felkészülési mérkőzés, Telki

Magyarország - Üzbegisztán 2-1 (Galambos 25., 80.)

Magyarország: Szentmihályi Ádám - Árnits Olivér, Lakatos Kristóf, Csóka Gergely - Wébel Máté (Balog Kristóf, 43.), Petrók Viktor (Rab Bence, 66.), Zubor Ádám (Söptei Bálint, 77.), Kovács Noel (Szebellédi Bátor, 46.), Milicz Péter (Rankó Viktor, 66.) - Kátai Szabolcs (Galambos János, 25., Sós Henrik, 86.), Gólik Benjámin (Krone Niklas, 77.)

Túl dárga volt Kerkez az MU-nak
Fabrizio Romano információi szerint az MU már nyáron lecsapott volna Kerkez Milosra, de "túl drágának találták" a Unitednél a magyar balbekket.
Leválthatják a Kassa éléről
Geri Gergely
Távozhat a szlovák élvonalban 10. és öt mérkőzése nyeretlen FC Kosice éléről Geri Gergely. (NSO)
Kerkez komoly kérői
Kerkez Milosért a Chelsea, a Liverpool és a Manchester United vívhat átigazolási versenyt.